Joga pre každého: cviky pre zdravé telo, dych a myseľ

2h 47min
Čas
7
Kapitol
Sebarozvoj
Kategória
5.0
Hodnotenie
Začiatočník
Level
slovenský
Jazyk kurzu

Popis online kurzu Joga pre každého

Objavte silu a harmóniu jogy s naším online kurzom Joga pre každého, ktorý je navrhnutý tak, aby vám pomohol dosiahnuť zdravé telo, vyrovnaný dych a pokojnú myseľ. Tento kurz jogy je ideálny pre všetkých – pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí s jógou už skúsenosť majú.  

V kurze Joga pre každého sa budeme venovať týmto oblastiam

1. Zdravé a funkčné dýchanie 

V prvom stretnutí si ukážeme, ako funkčne dýchať. Ako dýchanie vplýva na našu náladu, reguláciu stresu, kognitívne schopnosti, atď. V jednoduchých pozíciách tela si budeme všímať potenciál plného dychu. Pozície budú zamerané hlavne na rozpohybovanie chrbtice a otvorenie priestoru hrudníka. Sekvenciu ukončíme krátkou relaxáciou, kde sa prostredníctvom dychu nastavíme do vnútornej pohody a rovnováhy. Joga - je priestor, v ktorom skúmame seba, aby sme sa vedeli pre-nastaviť do čo najzdravšieho fungovania aj v bežnom živote.

2. Optimálne držanie tela 

V tejto jogovej sekvencii si ukážeme, v akom nastavení tela je najviac pravdepodobné, že naše telo bude pracovať bez bolestí a s optimálnym zapojením svalov a kĺbov. Jogové pozície na seba nadväzujú tak, aby naše telo posilnili z každého smeru, uvoľnili najviac preťažené oblasti, a priblížili nás k neutrálnemu držaniu tela.

3. Joga pre zdravý chrbát

Po tom, čo sme si prešli základy dýchania a optimálneho držania tela, sa povenujeme v dnešnej dobe najviac preťaženej zóne tela – chrbtu. V tejto sekvencii uvoľníme a posilníme chrbát efektívnymi cvikmi. V ideálnom prípade je vhodné robiť túto zostavu každý deň, ako prevenciu pred bolesťami a zraneniami. Je ideálna aj ako ranná “rozcvička chrbta” pred prácou.

4. Cviky pre zdravý chrbát a funkčný core 

Pokračujeme ďalšími funkčnými cvikmi pre zdravie chrbta a stredu tela. Posilnenie stredu nášho tela je oporou pre našu chrbticu, ale aj pre každý jeden pohyb, ktorý počas dňa vykonávame. Taktiež je to vhodná zostava na každý jeden deň. 

5. Uvoľnenie celého tela 

V tejto zostave sa povenujeme uvoľneniu najviac preťažených zón človeka dnešnej doby – sedacia zóna, spodný chrbát, trapézy a krk. Ak si túto zostavu doprajete aspoň 2x do týždňa, nebudete už potrebovať tak často masáž, a vaše telo zažije viac ľahkosti a pružnosti.

6. Fyzická aj vnútorná rovnováha 

Ako ste na tom s rovnováhou? Cez balančné cviky sa pozrieme na to, ako možno vylepšiť náš fokus a stabilitu. Pokúsime sa napojiť na náš stred – a pochopiť, čo to znamená. 

7. Silné telo, pokojná myseľ 

Cieľom tejto zostavy je poriadne telo rozhýbať. Cez silovejšie pozície telo komplexne posilníme a cez cielené inštrukcie budeme počas pohybu trénovať mindfulness (všímavosť). Tento druh jogy nazývame aj mindfulness jóga.

Prečo sa prihlásiť do kurzu Joga pre každého

  • Flexibilita učenia: Online formát kurzu vám umožní cvičiť kedykoľvek a kdekoľvek. Môžete sa učiť vlastným tempom a prispôsobiť cvičenie svojim individuálnym potrebám a časovým možnostiam.
  • Praktický kurz: Náš kurz je navrhnutý tak, aby bol prístupný pre všetkých, bez ohľadu na úroveň skúseností. Či ste začiatočník alebo pokročilý praktik, nájdete tu cvičenia a techniky, ktoré vám budú vyhovovať a pomôžu vám rásť.
  • Komplexný prístup: Kurz pokrýva všetky aspekty jogy – od fyzických cvičení cez dychové techniky až po meditáciu a relaxáciu. Získate holistický prístup k zlepšeniu svojho fyzického a duševného zdravia.
  • Osvedčené metódy: naša lektorka je skúsená odborníčka, ktorá vás prevedie osvedčenými technikami a stratégiami. Môžete si byť istí, že získate kvalitné vedenie a inšpiráciu pre svoju jogovú prax.
  • Garancia vrátenia peňazí do 14 dní v prípade nespokojnosti s kurzom.
  • Certifikát o absolvovaní online kurzu Joga pre každého.

Zoznam kapitol

Cviky pre zdravé telo, dych a myseľ
1. Zdravé a funkčné dýchanie
Dostupné len po zakúpení prístupu
2. Optimálne držanie tela
Dostupné len po zakúpení prístupu
3. Jóga pre zdravý chrbát
Dostupné len po zakúpení prístupu
4. Cviky pre zdravý chrbát a funkčný core
Dostupné len po zakúpení prístupu
5. Uvoľnenie celého tela
Dostupné len po zakúpení prístupu
6. Fyzická aj vnútorná rovnováha
Dostupné len po zakúpení prístupu
7. Silné telo, pokojná myseľ
Dostupné len po zakúpení prístupu

Hodnotenia kurzu

Joga pre každého: cviky pre zdravé telo, dych a myseľ

Tomáš K.

Pozri aj tieto kurzy

Andrea Peniaková Andrea Peniaková
Joga & pilates
1 Online kurzov
0 Príspevkov
Prejsť na kanál

Rekvalifikovať sa dnes môže každý

Či už si zamestnaný alebo ešte len hľadáš prácu, si tu správne. Nakopni svoju kariéru pomocou vzdelávacieho programu v odbore, ktorý ťa zaujíma.