Ostatné

Skillmea kariéra: Ruby on Rails developer

Marián Kristeľ
29.07.2022
1 minúta čítania
Skillmea je kariérna platforma, ktorú využíva cez 50.000 používateľov z radov firiem, škôl alebo štátnych inštitúcií. Sme najväčší poskytovateľ online vzdelávania na SK/CZ trhu a plánujeme čoskoro posunúť projekt ešte ďalej.

Rozširujeme tím o nových ľudí, ktorí nám pomôžu s vývojom kariérnej platformy Skillmea.com, ktorou chceme osloviť globálny trh. Dlhodobá spolupráca, projekt s vysokým rastovým potenciálom, moderné technológie, možnosť ovplyvňovať veci od začiatku.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
  • vývoj softwaru vo frameworku Ruby On Rails 7 a Hotwire
  • skúsenosti s ViewComponent gemom výhodou
  • skúsenosti s Javascriptom výhodou (používame Stimulus, AlpineJS)
  • skúsenosti s Tailwind CSS výhodou

Zamestnanecké výhody, benefity
  • práca na projekte s vysokým rastovým potenciálom
  • najmodernejšie technológie
  • ESOP, zamestnanecké akcie
  • práca remote, alebo v špičkových officoch Bratislava/Praha
  • vzdelávanie, konferencie, mentoring

Požiadavky na zamestnanca
  • Ruby on Rails - pokročilý
  • Ruby - pokročilý
  • Počet rokov praxe: min. 2

Osobnostné predpoklady a zručnosti
  • proaktívny
  • precízny
  • učenlivý
  • orientovaný na výsledky

Tešíme sa na všetkých kandidátov a radi dáme spätnú väzbu.
Mám na starosti marketing a operations v Skillmea | (spolu)organizujem programátorský workshop Rails Girls Bratislava | ambasádor EU Code Week na Slovensku

Mohlo by ťa zaujímať

Skillmea kariéra: Manažér(ka) vzdelávania
Ostatné
27.05.2022

Skillmea je kariérny portál zameraný na vzdelávanie, ktoré prebieha primárne online. Cieľom je odovzdať účastníkom zručnosti, ktoré budú vedieť uplatniť v praxi.    Práve na prípravu a organizáciu vzdelávacích aktivít hľadáme posilu do tímu na pozíciu Manažér vzdelávania.   Čo je náplňou práce: • Vyhľadávanie nových inštruktorov • Príprava nových kurzov • Dohadovanie partnerstiev • Spolupráca na propagácii a predaji kurzov • Reportovanie výsledkov v pravidelnom čase Čo požadujeme: • Výborné komunikačné a prezentačné schopnosti • Nadšenie pre vzdelávanie a rozvoj • Prehľad na trhu vzdelávania • Organizovanosť, samostatnosť • Schopnosť doťahovať veci do konca   Čo ponúkame: • Zaujímavú prácu na zmysluplnom projekte • Podporu celého tímu (marketing, IT, operations) • Dlhodobú perspektívu • Možnosť pracovať remote (alebo office Praha/Bratislava) • Rôzne možnosti rastu a rozvoja v rámci firmy • Ďalšie benefity (gym, kantína, pitný režim a pod.) Naším prvoradým cieľom je posunúť našich používateľov vpred. Ak ťa baví vzdelávanie, rád(a) pracuješ na sebe, ozvi sa nám na kariera@skillmea.cz.
Front-end developer (Tailwind)
Ostatné
24.05.2022

Skillmea je kariérny portál zameraný na vzdelávanie, ktoré prebieha primárne online. Na to, aby všetko dobre fungovalo, vyvíjame vlastnú platformu, s ktorou máme globálne ambície. Aktuálne hľadáme posilu do tímu na pozíciu Front-end developera.   Čo požadujeme: • skúsenosti s vývojom front-endu min. 2 roky, • znalosť Tailwind podmienkou, • samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, • skúsenosti s vytváraním dizajnových systémov výhodou.   Čo ponúkame: • zaujímavú prácu na zmysluplnom projekte, • dlhodobú perspektívu, • full-remote work (alebo office Praha/Bratislava, voľba je na tebe), • rôzne možnosti rastu a rozvoja v rámci firmy, • ďalšie benefity (gym, kantína, pitný režim a pod.) Plat 15 - 30 Eur / hod. podľa skúseností kandidáta. Naším prvoradým cieľom je posunúť našich používateľov vpred. Ak ťa baví vzdelávanie, rád pracuješ na sebe, ozvi sa nám na kariera@skillmea.cz.
Čo sú hard skills (tvrdé zručnosti)?
Ostatné
10.01.2022
Skillmea

Európsky technologický (softvérový) priemysel rastie 5x rýchlejšie ako zvyšok európskeho hospodárstva z hľadiska hrubej pridanej hodnoty. Očakáva sa, že tempo rastu bude na úrovni 4-5% ročne do roku 2030. Ak chcete vstúpiť na tento prosperujúci trh práce, musíte mať tie správne tvrdé zručnosti (hard skills). Rovnako dôležité je aj naučiť sa, ako ich nechať vyniknúť vo vašom životopise a alebo pri pohovore. Tvrdé zručnosti sú zručnosti získané školeniami alebo vzdelávaním, ktoré sú potrebné na dokončenie nejakej úlohy alebo zadania. Týmito zručnosťami môžu byť technické znalosti alebo schopnosti, ktoré sú ľahko definované a merateľné. Medzi príklady najžiadanejších tvrdých zručností patria nasledovné, rozdelené do kategórií: • komunikačné schopnosti  • copywriting • znalosť cudzích jazykov • spracovanie textu • rôzne formy digitálnej komunikácie • počítačové technológie  • rôzne programovacie jazyky • Microsoft Office programy (Excel, Word, Outlook, PowerPoint, Access) • marketing, sociálne média • designérske programy (Adobe balíček, Sketch, Figma) • dátová analýza • data science • databázy • vizualizácia dát • webová analytika Medzi tvrdé zručnosti patrí teda aj znalosť technických nástrojov potrebných na splnenie rôznych úloh, ako je programovanie, navrhovanie softvérových riešení alebo používanie technológií, ako sú zariadenia kybernetickej bezpečnosti a nástroje na správu databáz. V tomto článku budeme mať pod pojmom tvrdé zručnosti na mysli najmä rôzne IT a počítačové zručnosti.[Hard skills alebo tvrdé zručnosti vám pomôžu nájsť vysnívanú prácu] Ako ukázať tvrdé zručnosti vo svojom životopiseUkázanie vašich tvrdých zručností vo vašom životopise musí byť vykonané precízne a s rozvahou. Nechcete len jednoducho vymenovať, čo viete urobiť, pretože to môže znížiť hodnotu vašich schopností. Najlepšie je vložiť svoje tvrdé zručnosti do krátkych vyhlásení alebo fráz, ktoré zvyčajne začínajú slovesami. Napríklad, do CV nenapíšete "Znalosť JavaScriptu", ale lepšie je napísať "Programovanie nástrojov generujúcich príjmy pomocou JavaScriptu". Týmto spôsobom ukážete svoju zručnosť s JavaScriptom a schopnosť využiť ho v prospech firmy, vášho budúceho zamestnávateľa. Vo svojom životopise uveďte tvrdé zručnosti v sekcii zručností, ktorá jasne definuje každú zručnosť. V mnohých prípadoch môže byť najlepšie zdôrazniť svoje hard skills vo svojom životopise viackrát. Môžete to dosiahnuť dvoma spôsobmi: 1. Kľúčové tvrdé zručnosti môžete spomenúť viackrát tak, že ich zakomponujete do opisov práce, ktoré ste robili v iných zamestnaniach alebo pri práci na projektoch vo svojom portfóliu. 2. Môžete sa rozhodnúť uviesť ich v sekcii „Zručnosti“ vo svojom životopise, čo môže byť užitočné, ak si ho zamestnávateľ rýchlo prečíta. Do motivačného listu aj životopisu by ste mali zahrnúť svoje relevantné tvrdé zručnosti, aby ste sa uistili, že si ich všimnú potenciálni zamestnávatelia. V motivačnom liste si vyberte dve alebo tri tvrdé zručnosti, ktoré spomeniete a uveďte príklad toho, ako ste každú z nich používali vo svojich predchádzajúcich zamestnaniach. Tip: životopis si viete vytvoriť aj podľa takejto jednoduchej šablóny. Ako ukázať svoje tvrdé zručnosti počas pohovoruKeď sa zúčastňujete pohovoru, existuje niekoľko spôsobov, ako môžete preukázať svoje tvrdé zručnosti a ich ovládanie. Jedným zo spôsobov je fyzicky ukázať svoju schopnosť vykonávať tvrdú zručnosť HR pracovníkovi. Napríklad, ak úloha vyžaduje, aby ste napísali určitý počet slov za minútu, môžete byť požiadaní, aby ste sa zúčastnili testu na písanie. Počas procesu pohovoru buďte pripravení preukázať všetky tvrdé zručnosti, ktoré ste uviedli vo svojom životopise. Preto je dobré si ich nevymýšľať. Okrem toho môžete byť požiadaní, aby ste poskytli podrobnosti o tom, kedy ste v minulosti použili tieto tvrdé zručnosti. Pred pohovorom si premyslite aspoň jeden príklad pre každú relevantnú tvrdú zručnosť, ktorá súvisí s prácou, o ktorú ste sa uchádzali. Počas procesu pohovoru sa vyhnite tomu, aby to znelo, ako keby ste čítali priamo zo svojho životopisu – takže keď diskutujete o svojich tvrdých zručnostiach, popíšte ich prirodzene. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je použiť príklady, ktoré ilustrujú, ako ste ich použili na riešenie kľúčových problémov v predchádzajúcom zamestnaní. Ako predviesť svoje hard skills počas technického interviewTechnický pohovor je skvelou príležitosťou na precvičenie svojich tvrdých zručností, pretože budete mať za úlohu vyriešiť nejaký problém pomocou technológie. Čo sú technické pohovory?Technické pohovory sa zvyčajne uskutočňujú po úvodnom pohovore a pre vášho potenciálneho zamestnávateľa je to možnosť, že vás uvidí priamo v akcii pri riešení technického problému aj pri komunikovaní svojich riešení. Predmetom technického interview môže byť všeobecná úloha, ktorú môžete vyriešiť pomocou výberu nástrojov, alebo to môže byť niečo špecifické týkajúce sa vašej budúcej pracovnej pozície. Čas ukázať svoje hard skills je ihneď po zverejnení úlohy alebo otázky. Zručnosť, ktorú používate, si môžete zapísať na tabuľu alebo začať tým, že nahlas poviete, aké nástroje by ste použili. Na našej platforme viete nadobudnúť mnohé tvrdé zručnosti, ktoré vám pomôžu pri získaní nového alebo lepšieho zamestnania. Prihláste sa do kurzov a potom určite choďte s kožou na trh a hláste sa na pozície, choďte na pohovory a nakoniec si nové vytúžené zamestnanie v IT nájdete.

Nezmeškaj info o nových kurzoch a špeciálnych ponukách