Späť na blog
Podujatia

WordPress opäť ovládne Bratislavu už v apríli

Skillmea
07.04.2018
2 minúty čítania
WordPress opäť ovládne Bratislavu už v apríli
Aktuálne takmer 30% všetkých webov po celom svete beží na WordPresse. Tento open source systém ponúka jednoduchú možnosť zriadenia funkčnej web stránky alebo blogu, pričom každým dňom na svet prichádzajú nové moduly a témy, vďaka ktorým má každý príležitosť prispôsobiť si web stránky podľa vlastných predstáv.
Na Learn2Code nájdeš na tvorbu vlastných modulov a tém dva online kurzy, v ktorých sa naučíš WordPress využívať naplno.
Webový systém WordPress je vyvíjaný stovkami dobrovoľníkov, ktorí spolu tvoria nadšenú komunitu. Na otvorených konferenciách WordCamp, organizovaných po celom svete sa delia so svojimi vedomosťami a skúsenosťami.
V sobotu 28. apríla 2018 sa v Bratislave na Paneurópskej vysokej školy uskutoční už siedmy ročník tejto konferencie s názvom WordCamp Bratislava 2018.

Na WordCamp budú súbežne prebiehať prednášky v dvoch miestnostiach, ktoré sú určené tak pre bežných používateľov, ako aj pre profesionálov. Témy prednášok budú rôznorodé, napr. marketing, blogovanie, tvorba webových stránok, či programovanie. Tak, aby si každý našiel to, čo ho zaujíma. Minulý rok sa na WordCamp zúčastnilo približne 240 ľudí.
Chceme okrem kvalitných prednášok poskytnúť možnosť stretnúť sa s ostatnými ľuďmi z komunity a porozprávať sa s nimi,“ hovorí Ján Bočínec, „to je vlastne aj vec, čo mám na WordCampe najradšej. Vidieť konečne naživo ľudí, s ktorými spolupracujem a komunikujem v online svete. Vymeniť si skúsenosti a zážitky a nakoniec si s nimi dať “zopár” drinkov na afterke.

Chceš zažiť WordCamp na vlastnej koži? Kupuj lístok, alebo sleduj náš Facebook, kde už čoskoro budeš mať možnosť zasúťažiť si o 2 lístky.
Skillmea
🥇 Sme jednotka v online vzdelávaní na Slovensku.
Na našom webe nájdeš viac ako 300 rôznych videokurzov z oblastí ako programovanie, tvorba hier, testovanie softwaru, grafika, UX dizajn, online marketing, MS Office a pod. 
Vyber si kurz, ktorý ťa posunie vpred ⏩

Mohlo by ťa zaujímať

Startup Weekend už po druhýkrát v Banskej Bystrici
Podujatia
08.02.2018
Skillmea

Startup Weekend už po druhýkrát v Banskej Bystrici

Po úspešnom prvom ročníku hosťuje Startup Weekend  v meste Banská Bystrica aj v roku 2018. Na tri dni zábavy, pracovného nasadenia, nových skúseností a stretnutí s inšpiratívnymi ľuďmi sa  Banskobystričania a všetci startupoví nadšenci môžu tešiť v dňoch 23. - 25. februára 2018. Princíp podujatia Startup Weekend, ktoré sa pravidelne koná v rôznych mestách po celom svete je zhromaždiť počas 54 hodín účastníkov rôznych povolaní, znalostí a záujmov, ktorí chcú vyskúšať svoje podnikateľské zručnosti. Doteraz sa na približne 3000 rôznych podujatiach vo viac ako 150 krajinách zúčastnilo viac než 50 000 účastníkov.  Na začiatku sú vytvorené tímy podľa svojich preferencií a sympatií k prezentovaným nápadom a v priebehu nasledujúcich mnohých hodín tvoria svoje projekty za pomoci viacerých mentorov. V minulom roku súťažilo v Banskej Bystrici 11 tímov a spolu 52 výnimočne šikovných ľudí.  Startup Weekend Banská Bystrica je otvorený pre všetkých. Hlavnou cieľovou skupinou sú aktívni, podnikaví jednotlivci alebo skupiny, ktorí majú záujem overiť si svoje zručnosti, resp. získať nové a spolu s nimi aj skúsenosti a kontakty s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. „Zaregistrovať sa môžu profesionáli aj študenti z rôznych oblastí, dizajnéri, vývojári, projektoví manažéri, právnici, účtovníci, marketingoví odborníci. Ak chcú inovovať a uspieť, musia sa spojiť, vytvoriť tímy a spolupracovať,“ uvádzajú organizátori.  Registrácia prebieha na webovej stránke http://communities.techstars.com/slovakia/banska-bystrica/startup-weekend/12221.  Do 11. februára je možné kúpiť lístky v zvýhodnenej cene. V cene budú mať účastníci zahrnuté jedlo od piatkového večera do nedeľného večera (raňajky, obed a večera), mentoring od skúsených profesionálov a možnosť vyhrať zaujímavé ceny.  Partnerom a sponzorom tohto ročníka je opäť aj Learn2Code, na víťazné tímy čakajú naše online kurzy. Pre viac informácií choď na oficiálne internetové stránky Startup Weekendu alebo Facebook event. Vidíme sa v Bystrici! :) 
Bratislava bude po tretíkrát hostiť konferenciu PyCon
Podujatia
31.01.2018
Skillmea

Bratislava bude po tretíkrát hostiť konferenciu PyCon

Na tri dni sa Bratislava už po tretíkrát zmení na miesto s najväčšou koncentráciou profesionálnych programátorov, učiteľov informatiky aj technologických nadšencov. Hlavným lákadlom bude konferencia PyCon SK 2018, určená záujemcom o Python, jeden z najpopulárnejších programovacích jazykov na svete. Účasť na PyCon SK 2018 už potvrdil tvorca jedného z najpopulárnejších podcastov o Pythone.[Image] Hostiteľom konferencie bude počas druhého marcového víkendu (9. - 11. marec 2018) Fakulta informatiky a informačných technológií STU. Počas prvých dvoch ročníkov dokázala komunitná konferencia PyCon SK pritiahnuť do slovenskej metropoly takmer tisícku návštevníkov z piatich kontinentov a bezmála stovku rečníkov z 15 krajín. „Aj v roku 2018 si účastníci konferencie budú mať z čoho vyberať. Svoju účasť zatiaľ potvrdil napríklad Michael Kennedy, tvorca populárneho podcastu pre fanúšikov Pythonu,“ avizuje Richard Kellner, predseda občianskeho združenia SPy, ktoré komunitnú konferenciu organizuje. Zoznam rečníkov však podľa neho nie je vyhradený len pre zvučné mená technologického sveta. „PyCon je komunitnou konferenciou, preto veľmi radi privítame každého, kto bude túto komunitu chcieť obohatiť svojimi vedomosťami alebo inšpiratívnym príbehom. Miesto na pódiu dáme radi aj ľuďom, ktorí s Pythonom len začínajú a budú mať chuť podeliť sa o svoju skúsenosť,“ zdôrazňuje R. Kellner.[Image] Hlavný organizátor PyCon konferencie, Richard Kellner Vyhradený priestor na konferencii budú mať aj slovenskí učitelia informatiky. „O špeciálnu sekciu EduTrack bol pri jej premiére enormný záujem. Približuje Python aj tým učiteľom, ktorí sa s týmto jazykom zatiaľ nestretli,“ dodáva R. Kellner. PyCon SK je druhá konferencia v Európe, ktorá sa pýši samostatnou sekciou pre vzdelávanie. Učitelia nebudú na konferencii len pasívnymi poslucháčmi, miesto dostanú aj za rečníckym pultom. "Každý, kto bude mať záujem vystúpiť so zaujímavým príspevkom, dostane takúto možnosť. Až do 21. januára máme otvorenú výzvu na predkladanie návrhov na prednášky. Platí to pre profesionálnych programátorov, aj učiteľov informatiky. Stačí sa ozvať," pripomína zástupca občianskeho združenia SPy.[Image] PyCon 2018 v Bratislave už v marci Vstupenky na tretí ročník komunitnej konferencie PyCon SK sú k dispozícii na stránke www.pycon.sk. Možnosť zúčastniť sa za zvýhodnených podmienok majú sociálne znevýhodnené skupiny záujemcov, pre ktorých organizátori pripravili grantový program. Sponzormi konferencie PyCon SK 2018 sú kiwi.com, Exponea, Python Software Foundation, Kistler, Red Hat, JetBrains, Sli.do a Learn2Code. Python je moderný programovací jazyk a jeho popularita stále rastie. Využívajú ho svetové platformy ako Facebook, Google, Youtube, Mozilla a pod. A prečo je taký skvelý? Dá sa veľmi rýchlo naučiť a je univerzálny. Vytvoríš v ňom webstránky, hry, aplikácie, skrátka čokoľvek. Ešte si s Pythonom nezačal? A chcel by si vedieť, ako na to? Práve pre teba sme pripravili tento online kurz.
Prvá kniha z dielne Skillmea nesie názov Scratch Starter
Podujatia
06.09.2017
Martina Baumann

Prvá kniha z dielne Skillmea nesie názov Scratch Starter

Podarilo sa! Kto náhodou neveril, tak teraz sa v nasledujúcich riadkoch môže presvedčiť o tom, že sme naozaj vydali našu prvú knihu programovania. Áno, hovoríme tu o literatúre, o vyše 160 stranách, o učebnici, o knihe programovania pre deti. Jednoducho o knihe s názvom Scratch Starter - Programovanie pre deti! Prečo sme do toho išli? Čo nám to vôbec napadlo? Keďže digitálne zručnosti sú už dnes ozaj potrebné aj v bežnom živote a v budúcnosti budú nevyhnutné už pri akejkoľvek aktivite (súkromnej či pracovnej), je veľmi dôležité vzdelávať už najmladšiu generáciu. Vzdelávať ju práve v informačných technológiách, sústrediť sa naozaj aj na programovanie tak, aby tieto zručnosti získavali deti od skorého veku (presne ako v zahraničí). A tak sa zrodila myšlienka - vytvoriť knihu programovania pre deti, ktorú by mohli využívať učitelia na hodinách informatiky či v rámci rôznych IT krúžkov.[Kniha programovania pre deti Scratch Starter] Krstný otec V auguste sme knihu vydali, v septembri pokrstili. Znie to možno jednoducho, ale bola to náročná cesta, ktorá nám trvala viac ako rok. Začiatkom septembra sme poslali knihu do všetkých základných škôl na Slovensku. Viac ako 2500 kníh sme distribuovali do škôl zdarma, aby ju mohli využívať učitelia informatiky na svojich hodinách naozaj neobmedzene. Knihu sme 5. septembra slávnostne predstavili v bratislavskom Zážitkovom centre vedy Aurelium. Ale okrem samotnej knihy sa môžeme pochváliť aj naším krstným otcom. Knihu nám pokrstil podpredseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini. A urobil tak celkom dobrovoľne, kniha sa mu totiž po nahliadnutí zapáčila. Namiesto šampanského však Peter Pellegrini krstil netradične - ako inak by sa v Learn2Code už len mohlo krstiť, ak nie písmenami z klávesnice (týmto pozdravujem aj Rudka, ktorý mi poslal asi dve kilá spomínaných písmen a tým ma zachránil, ďakujem).[Na snímke podpredseda vlády SR Peter Pellegrini (vľavo) a moderátor Andrej Wallner, foto: Úrad podpredsedu vlády SR][Krstilo sa písmenami z klávesnice]„Tento krok považujeme za významnú investíciu do vzdelávania našej najmladšej generácie, vďaka ktorej môžu získať k technológiám pozitívny vzťah a venovať sa im dlhodobo,” vysvetlil prvotnú myšlienku projektu a vznik samotnej knihy jeden zo zakladateľov Learn2Code Radovan Debnár. Peter Pellegrini na úvod povedal, aké sú digitálne zručnosti dôležité a poukázal na fakt, že dnešné deti sa potrebujú v tejto oblasti vzdelávať. „Keď som sa stal ministrom školstva, inicioval som projekt tabletov do škôl, aby všetky deti bez ohľadu na to, z akého sociálneho prostredia pochádzajú, mali s najnovšími technológiami kontakt," povedal vo svojom prejave Peter Pellegrini. Ďalej ocenil prínos knihy, zaželal jej veľa úspechov, aby ju využívali aj učitelia na vyučovaní.[Spoločná fotografia. V strede podpredseda vlády SR Peter Pellegrini drží v rukách knihu Scratch Starter, po jeho pravici autor knihy Ľuboš Jaroš, naši šéfovia Radovan Debnár a Marián Kristeľ (to sú tí fešáci vpravo) a za dámsku časť Alexandra Pappová z Nadácie Volkswagen Slovakia a Lucia Marková z Nadácie ESET.] Hodiny informatiky môžu byť aj zábavné„Do škôl sa postupne dostávajú moderné technológie, to však nestačí. Musíme učiteľom podať pomocnú ruku, ktorí učia informatiku. Aby sme z informatiky neurobili nudný predmet. Je dôležité, aby sme v nich podporili kreativitu, cibrili ich logické myslenie. A práve táto publikácia by mala k tomu pomôcť, aby hodiny informatiky boli zábavné. Mala by priniesť najmä to, že si žiaci ani neuvedomia, že sú na hodine a niečo sa učia, pretože to bude zábavnou formou. Podľa mňa sa takto naučia veci, ktoré by sa pri štandardnom výučby nenaučili,“ odpovedal Peter Pellegrini na otázku, v čom vidí zmysel knihy Scratch Starter.  „Som hrdým krstným otcom tejto publikácie a pevne verím, že pedagógovia tých 2 500  škôl, ktoré publikáciu dostali, si ju osvoja a začnú ju používať intenzívne počas vyučovania informatiky,“ povedal po slávnostnom otvorení podpredseda vlády SR.[Podpisovanie kinhy Scratch Starter] Z nášho Ľuboša spisovateľKniha sa len tak sama nenapísala, má svojho autora. A čo hovorí on? Náš Ľuboš? Ten, ktorý strávil nekonečné hodiny nad tým, keď vymýšľal texty a obsah?  „Prostredie Scratch je vhodný prostriedok k sebarealizácii mladých ľudí - pri programovaní sa nielen učíme logicky uvažovať, ale rozvíjame aj svoju kreativitu,” hovorí Ľuboš Jaroš, ktorého poznáme najmä ako lektora detských krúžkov v Learn2Code (najnovšie v úlohe spisovateľa), ktorého tiež zbožňujú všetky decká, ktoré sa s nami učia programovať na týchto krúžkoch.  „Digitálne technológie sú už súčasťou bežného života. Sme presvedčení, že vieme ovládač počítač, ak si vieme spustiť hru, prečítať článok na internete alebo napísať prácu do školy. To však neznamená, že naozaj vieme pracovať s technológiami a sme digitálne gramotní. Technológie nám ponúkajú oveľa viac možností a to vytvárať vlastné animácie, simulácie alebo hry. Vytvoriť si svoj vlastný virtuálny svet. K tomu tu máme výborný nástroj, prostredie Scratch. Umožňuje deťom sa realizovať, experimentovať, rozvíjať ich logické a algoritmické myslenie. Knihou Scratch Starter chceme deťom otvoriť bránu k tomuto poznaniu. Učiteľom ukázať, aký je to úžasný prínos pre žiakov,“ povedal autor knihy Ľuboš Jaroš. [Po krste sme mali pripravené aj malé prekvapenie v podobe laserovej show. O poriadny zážitok sa postaralo ZCV Aurelium.] Pomohli aj partneri Vydanie knihy ďalej podporili aj Nadácia Volkswagen Slovakia a Nadácia ESET. Bez nich by bol tento projekt ťažko dosiahnuteľný. Prečo sa Nadácia ESET zapojila do projektu a stala sa hlavným partnerom myšlienky podpory výučby programovania na základných školách a zrodu knihy Scratch Starter odpovedá Lucia Marková, členka správnej rady Nadácie ESET: „Nadácia ESET, rovnako ako spoločnosť ESET, si uvedomuje dôležitosť informačných technológií v dnešnej dobe. Všetko okolo nás začína byť späté s automatizáciou, závislé od softvéru. Mať základné porozumenie a chápať, o čom je softvér, ako funguje, bude pre dnešné deti a ich budúcnosť kľúčové, pretože keď dnes automatizované systémy čoraz viac nahrádzajú ľudskú prácu, ešte viac budú v budúcnosti.  Získať tento typ vzdelania v čo najmladšom veku je späté s analytickým myslením, čo bude nepochybne iba výhodou.“  Ďalším partnerom projektu, ktorý podporuje rôzne inovatívne formy vzdelávania, je aj Nadácia Volkswagen Slovakia.  “Nadácia Volkswagen Slovakia dlhodobo podporuje vzdelávacie inovatívne projekty. Od svojho založenia je jednou z oblastí jej podpory aj podpora vzdelávania v technike. Práve v projekte Scratch Starter vidíme synergiu viacerých našich cieľov - plošná podpora základných škôl, podpora jednotlivých učiteľov so spoločným cieľom nadchnúť deti pre štúdium technických smerov. Veríme, že sa knižka dostane do rúk zanieteným učiteľom, ktorí ju využijú v rámci vyučovania či  poobedných aktivít s deťmi,” hovorí Alexandra Pappová, projektová manažérka Nadácie Volkswagen Slovakia. Plány do budúcnostiV oblasti vzdelávania našej najmladšej generácie plánuje Learn2Code aj naďalej pokračovať. Určite pribudnú ďalšie knihy programovania pre deti a rovnako tak aj online materiály pre žiakov a učiteľov. Tie budú postupne zverejňované a dostupné na stránke Skillmea, čo je platforma, ktorá ponúka kurzy zamerané na výučbu základných princípov programovania, tvorby algoritmov a herného dizajnu.

Nezmeškaj info o nových kurzoch a špeciálnych ponukách