Tvorba podcastov

1h 50m 35s
Čas
7
Kapitol
278
Študentov
4.3
Hodnotenie
Začiatočník
Level
slovenský
Jazyk kurzu

Popis online kurzu

V online kurze Tvorba podcastov sa spoločne naučíme ako jednoducho a hlavne kvalitne nahrať a spracovať svoj prvý podcast. V úvode si povieme, na čo všetko treba pri tvorbe podcastov myslieť, ukážeme si ako odhlučniť a pripraviť miestnosť na nahrávanie, povieme si o rozdieloch medzi rekordérmi a otestujeme mikrofóny. Po úvode do celej oblasti podcastov prejdeme k samotnému nahrávaniu, mastrovaniu a napokon strihu. A aby ste svoj podcast vedeli dostať do sveta, ukážeme si ako ho uploadnuť na streamovacie služby. 

Čo sa naučíš

  1. Koncept – Plánovanie: V úvode je dôležité zadefinovať si jednotlivé kroky tvorby podcastu. Čo k nim patrí a na čo všetko treba myslieť, vám priblíži Simona Lastovecká - head of creative and social media v Promiseo.
  2. Príprava: Nezabúdajte, že podcast musí obsahovať cover fotku a intro zvučku. Ako si ich pripraviť si ukážeme v tejto časti, zároveň si vyskúšame rôzne mikrofóny a nebudú chýbať ani rôzny tipy a triky.
  3. Predprodukcia: Ako by mohla vyzerať odhlučnená miestnosť, aký rekordér a nahrávaciu stanicu používať? Tretí diel vám odpovie aj na tieto otázky.
  4. Produkcia a mastering: Nahrávame a mastrujeme našu nahrávku tak, aby bola dobre pripravená pre náš strih.
  5. Postprodukcia: Strih a finalizácia podcastu sú nesmierne dôležité. Rovnako tiež intro a outro, či predeľovanie myšlienok zvukovými efektmi. Celá táto časť sa bude venovať práve týmto veciam.
  6. Go Live: Podcast máme hotový a teraz je potrebné ho rozdistribuovať. Ako na to? Social media špecialista v Promiseo - Róbert Potoma vám ukáže, ako dostať váš podcast na streamovacie platformy a ako zasiahnuť čo najväčšiu skupinu ľudí.

Čo všetko dostaneš

  • videotutoriály o tvorbe podcastov,
  • certifikát o absolvovaní kurzu,
  • moderované diskusné fórum,
  • garancia vrátenia peňazí do 14 dní v prípade nespokojnosti.
Online kurz Tvorba podcastov je možné

Zoznam kapitol

Tvorba podcastov
2. Koncept - naplánovanie podcastu
3. Príprava podcastu
4. Predprodukcia
5. Produkcia a mastering
6. Postprodukcia
7. Go Live!

Hodnotenia kurzu

Soňa P.
Tvorba podcastov

Taktéž hodnotím tento kurz jako vstup do tohoto světa. Co se týká kvality kurzu, hodně mi vadil podkres hudby na pozadí. Vzhledem k tomu, že tento kurz by neměl být "podcastem" měl by být vytvořen tak, aby bylo možné poslechnout úpravy čistě a jasně v Auditionu, což podkres znemožňuje. Věřím, že pokud bude následovat nějaký pokročilý kurz, bude toto vylepšeno.

Jiří S.

Pozri aj tieto kurzy

Juraj Kušnír
audio-video maker