Kurz fotografovania pre pokročilých

7h 12m 19s
Čas
59
Kapitol
971
Študentov
5.0
Hodnotenie
Mierne pokročilý
Level
slovenský
Jazyk kurzu

Popis online kurzu

V tomto online kurze fotografovania pre pokročilých sa naučíš sa naučíš veľa o svetle. A ty už možno tušíš, že práve svetlo rozhodne o atraktivite tvojej fotografie. Zvládni dokonalý portrét s bleskom aj v ateliéri a objav aké to je fotografovať glamour. V kurze na teba čakajú desiatky profesionálne spracovaných videotutoriálov, pomocou ktorých sa krok za krokom naučíš pokročilé techniky fotografovania z pohodlia domova. V online kurze na teba čakajú tieto témy:

Ako fotiť so systémovým bleskom


Ak si fotograf a berieš fotenie naozaj vážne, skôr či neskôr sa dostaneš do situácie, kedy sú svetelné podmienky na scéne nad možnosťami tvojej zrkadlovky. Fotenie s bleskom je typicky vhodné v podmienkach, kedy je svetla nedostatok. Veľmi dobre však poslúži aj v prípadoch, keď chceš len vylepšiť svetelné podmienky na scéne pre tvoj fotografický či kreatívny zámer. V tejto časti online kurzu fotografovania ti jednoducho vysvetlíme, ako fotografovať pomocou systémového blesku. V jednotlivých lekciách sa budeš postupne zoznamovať s praktickými možnosťami využitia priamo pri fotení. Ak chceš mať pekné fotografie a zároveň dokonalú technickú kvalitu, považuj foto kurzy s touto témou za povinnú jazdu.

Techniky svietenia so systémovým bleskom


Nesprávne použitie systémového blesku má vždy nepriaznivý dopad na naše fotografovanie. Ako odhadnúť situáciu a ako tomu prispôsobiť nastavenie zrkadlovky? Ak si sa už oboznámil so základmi práce so systémovým bleskom, je načase ich preniesť do praxe. Presvedčíme ťa, že jeho využitie je možné všade. Stačí, ak dodržíš niekoľko základných pravidiel a budeš všímavý voči svojmu okoliu. Určite si pozri túto časť online fotokurzu a naučíš sa ako fotiť s týmto skvelým pomocníkom. Zlepšíš tak svoje výsledné fotografie na nepoznanie. S jediným bleskom v brašni sa budeš cítiť ako fotograf vo fotoateliéri. Táto časť online kurzu nadväzuje na kurz Ako fotiť so systémovým bleskom. Ak chceš vo fotení postúpiť o ďalší level vyššie, rozšír svoje vedomosti o prácu s bleskom. Dozvieš sa aj ďalšie zaujímavé postupy na prácu s bleskom v interiéri, ukážeme si možnosti ako sa neobmedzovať a využiť blesk aj vonku a dostaneš sériu zaujímavých foto tipov, ktoré výborne fungujú pri práci s bleskom mimo pätice tvojej zrkadlovky.

Ako fotiť portrét v ateliéri


Práca so svetlom patrí k vôbec najkreatívnejším nástrojom vo svete fotografie. Dajú sa ním vyjadriť pocity, nálada alebo dostať do fotky požadovanú atmosféru a tak portrétu dodať jedinečnosť. Aby sa ti toto cielene darilo, je nevyhnutné poznať základné správanie svetla a možnosti ako ho ovplyvniť. Na týchto získaných poznatkoch budeme ďalej stavať . V tejto časti online kurze fotografovania si popíšeme tradičné spôsoby svietenia, aké sa dajú na portrét aplikovať. Ak aj teba láka predstava dokonalej portrétnej fotografie, tento fotokurz ti na ceste k nej poskytne potrebný základ.

Ako fotiť beauty portrét


Každý fotograf či už portrétu, módy, alebo aj reportáže, časom dospeje k tomu, že hľadá spôsoby, akými by zdokonalil svoje fotografie a odlíšil ich od ostatných. Jedným z možných technických a formálnych spôsobov zlepšenia práce fotografa je využívať fotoateliér. Chceš sa naučiť tvoriť dokonalé portréty ako z obálky časopisu a osvojiť si prácu vo fotoštúdiu? V tomto online fotokurze ti odhalíme veľa tipov a postupov práve na túto tému.

Light painting a športová fotografia


Experimentovanie so svetlom patrí všeobecne k osvedčeným spôsobom, ako tvoriť zaujímavé fotografie. Využitie a fanúšikov tohto typu fotografie nájdeme v mnohých žánroch, od reklamnej až po umeleckú fotografiu. Ak pochopíme základné princípy, budeme obmedzení už len svojou vlastnou fantáziou, čoho dôkazom je aj tento fotokurz. Nájdeš v ňom prepojenie športovej fotografie s technikou light painting-u a dozvieš sa, aké treba pri fotení prekonať úskalia a na akú výbavu okrem zrkadlovky určite nezabudnúť. Nechaj sa inšpirovať pre tvoje vlastné krásne a tvorivé fotografické projekty.

Boudoir a glamour fotografia


Fotografia s miernym nádychom erotiky, krásy aj tajomna poteší nie jedno oko diváka. Aby si vytváral perfektné fotografie v štýle glamour alebo boudoir, je potrebné ovládať sériu základných pravidiel. Tento fotokurz ti odhalí nejedno tajomstvo, dodá sebadôveru a istotu, ktorá sa ti pri fotení tohto žánru určite zíde.

Si nováčik a s fotografovaním ešte len začínš? Potom ti odporúčame náš online kurz fotografovania pre úplných začiatočníkov.

Čo všetko dostaneš

  • 7 hodín kvalitných profesionálnych videotutoriálov,
  • desiatky videí,
  • garancia vrátenia peňazí v prípade, že s kurzom nebudeš spokojný,
  • certifikát o absolvovaní online kurzu.
Online kurz Kurz fotografovania pre pokročilých je možné

Zoznam kapitol

01 Základy fotenia so systémovým bleskom
Spôsoby merania expozície a expozičné stratégie
Možnosti stanovenia korektnej expozície
Možnosti stanovenia korektnej expozície detailne
Blesk a jeho úloha v roli svetla
Pridávanie blesku do existujúceho prirodzeného osvetlenia
Fotografovanie s modifikátorom svetla
Posuňte sa ďalej
02 Techniky svietenia so systémovým bleskom
Redukovanie kontrastu pri svetle z okna
Pridávanie blesku k prirodzenému svetlu
Blesk odrazom
Modifikátory
Dramatické svietenie na fotografii
Experimentujeme so zrkadlom
Pozor na časté chyby
Blesk odrazom v praxi
Blesk v mixe so žiarovkami
Ako nasvietiť rovnomerne popredie aj pozadie
Práca s bleskom vonku
Fotíme pri ostrom slnečnom svetle
Blesk mimo paetice fotoaparátu
03 Ako fotiť portrét v ateliéri
Difúzia vs mäkkosť
Práca s dáždnikom
Softbox
Smerovanie softboxu
Pozadie a odrazná plocha
Tradičné štýly svietenia portrétu: bočné svietenie
Tradičné štýly svietenia portrétu: predné svietenie
Tradičné štýly svietenia portrétu: rembrandt
04 Ako fotiť beauty portrét
Fotoateliér - pripravujeme sa na fotenie
Stanovenie expozície
Začíname fotografovať
Ako vylepšiť váš portrét
Pracujeme s výrazom
05 Light painting a športová fotografia
Scéna, kde budeme fotografovať
Svietenie
Fotografujeme
Úprava fotky
06 Boudoir a glamour fotografia
Základy boudoir fotografie
5 základných krokov k lepšej fotke
Pózovanie modelky
Nastavenie zrkadlovky
Fotografovanie profilu
Zdroj svetla na pozadí fotografie
Fotografujeme romantickú scénu
07 Príbeh fotografie
Retuš pozadia
Jednoduché pravidlá pózovania
Prirodzené svetlo v interiéri
Predvídanie príležitostí
Objekt v pohybe
Ako vyvolať emóciu
Pózovanie dvojice
Bozkávanie a reflexia
Schovaj, orež alebo nefoť
Úprava HighKey
Panning
Keď na farbách záleží

Hodnotenia kurzu

Kurz fotografovania pre pokročilých

Díky moc za skvělý kurz a velké množství tipů. Osvojit si alespoň část technik, které využiju, bude ještě dlouhá ale zábavná cesta.

Petr H.

Pozri aj tieto kurzy

Daniel Ferenčík
Fotografia, video