Základy fotografovania a práce s fotoaparátom

6h 5m 31s
Čas
56
Kapitol
2 249
Študentov
4.9
Hodnotenie
Začiatočník
Level
slovenský
Jazyk kurzu

Popis online kurzu Základy fotografovania

V tomto online kurze sa naučíš základy fotografovania so zrkadlovkou bez námahy a z pohodlia domova. Tento online kurz fotografovania je určený pre fotografických začiatočníkov a detailne vysvetľuje základy práce s fotoaparátom. Naučíš sa pracovať s prirodzeným svetlom a dostaneš veľa trikov ako fotografovať portrét, produkt, krajinu veci statické aj v pohybe pri svetle aj po súmraku.
Ak si majiteľom zrkadlovky alebo kompaktného fotoaparátu, tento online kurz je určený práve pre teba. Úplne od základov sa naučíš pracovať a ovládať svoj fotoaparát a oboznámiš sa so základmi digitálnej fotografie. Ak chceš dostať zo svojej zrkadlovky maximum a naučiť sa fotografovať aj v náročných podmienkach, tento kurz fotografovania ťa to naučí. Rôzne fotografické podmienky si vyžadujú rozličné nastavenia, v tomto kurze sa dozvieš, na základe čoho je potrebné sa rozhodovať a ako rôzne nastavenia nakombinovať tak, aby výsledky boli profesionálne. 
Základy práce s fotoaparátom
Zistíš, ako správne nakombinovať expozičný čas, clonu a ISO a dozvieš sa, aká je medzi nimi závislosť. Naučíš sa správne zaostrovať, budeš vedieť ako ti pomôže histogram a čo je to dynamický rozsah fotoaparátu. Fotiť na automatiku nie je vždy ten najlepší nápad, pretože fotoaparát disponuje niekoľkými automatickými a manuálnymi režimami. V kurze sa na ne pozrieme bližšie a zistíme, čo robia a podľa čoho si ich vyberať.
Tvorba produktovej fotografie
Tento foto online kurz ťa okrem iného naučí aj to, ako si môžeš sám doma vytvoriť peknú produktovú fotografiu. Dokonca len za pomoci mobilného telefónu. Kurz popisuje celý fotografický proces - výber najvhodnejšieho miesta na fotenie a prípravy produktu, až po podrobné vysvetlenie úpravy fotografie cez bezplatný nástroj na internete. Zistíš, že peknú produktovú fotografiu je možné vytvoriť aj s takmer nulovými nákladmi. Ak sa chystáš predávať na webe vlastné hand made produkty, alebo predávaš produkty na eshope, cez inzerát, prenajímaš byt alebo predávaš auto, dobrá fotografia je kľúčová. Nauč sa takéto profesionálne fotky vytvárať s pomocou tohto kurzu.
Fotenie extrémnych športov
Ak chceš vo svojich fotografiách zachytiť pohyb aj správnu atmosféru, je potrebné sa držať niekoľkých zásad. V tejto časti fotokurzu zistíš, ako vyzerá práca fotografa extrémnych športov priamo v teréne, overíš si správne nastavenia fotoaparátu a načerpáš tú správnu inšpiráciu pre svoje ďalšie fotografické dobrodružstvo. Tieto znalosti využiješ aj pri ľubovolnom inom športe.
Fotografovanie v prírode
Pri fotografovaní v prírode môže fotograf naraziť na množstvo úskalí a problémov. Jedným z nich môže byť výber vhodnej lokality. Nevhodne zvolené miesto sa odrazí aj na výsledných fotografiách. Ako zachytiť skvelý záber bez toho, aby bol fotograf vôbec spozorovaný? Začni sa riadiť radami, ktoré ti v tomto foto online kurze dá náš špecialista na fotenie divej zveri. Ukážeme ti, že kompozícia záberu je veľmi dôležitá, no svoju úlohu tu zohrávajú aj ďalšie dôležité prvky a pomôcky fotografa. Natrénujte si základy fotografovania spôsobom, pri ktorom sa budete určite dobre zabávať.
Fotografovanie zvierat v meste
Fotografovanie zvierat v mestách prináša niečo unikátne. Pri kávičke na terase v kaviarni a s fotoaparátom v ruke si dokážeš vytvoriť dostatok zaujímavých záberov. Krásne fotografie zvierat nemusia vznikať len v čistej prírode, mnohokrát stačí, ak budeš starostlivo pozorovať okolité živočíchy v meste, vedieť využiť ten správny moment a vedieť niečo o technike a základoch fotografovania. V tejto časti foto online kurzu sa presvedčíš, že i s málom sa dá vytvoriť veľa. V tomto prípade neplatí známe porekadlo: „Dva krát meraj a raz rež, ale dobre raz nastav a veľa krát cvakaj.“
Portrét v prirodzenom svetle
Väčšinou si dennú hodinu, v ktorej budeme fotografovať, nevyberieme. Fotografie portrétov tak vznikajú aj v čase, kedy svetelné podmienky nie sú práve ideálne. Svadobný fotograf o tom vie svoje. Správny fotograf sa však vynájde a v každej dennej dobe vytvorí konzistentné kvalitné portréty. Ako toto dosiahnuť a dokonca bez použitia akéhokoľvek doplnkového príslušenstva, si ukážeme v tejto časti online kurzu fotografovania. Fotografovať začneme doobeda, zvládneme najostrejšie slnko na poludnie a spolu s množstvom doplnkových tipov a trikov sa prepracujeme až k zapadajúcemu slnku. Tento fotokurz ťa naučí, ako si môžeš zobrať svetlo z ktorejkoľvek dennej hodiny a len s jeho pomocou vytvárať pútavé portréty.
Ak nie si úplný nováčik a všetko toto ovládaš, prihlás sa do nášho online kurzu fotografovania pre pokročilých.

Čo všetko dostaneš

  • 56 kvalitných videotutoriálov
  • takmer 6 hodín videa
  • množstvo tipov a trikov ako správne fotiť a tvoriť profi vyzerajúce fotografie
  • garancia vrátenia peňazí v prípade, ak s kurzom nebudeš spokojný
  • certifikát o absolvovaní kurzu
Online kurz Základy fotografovania a práce s fotoaparátom je možné

Zoznam kapitol

01 Základy práce s fotoaparátom
Základy práce s fotoaparátom časť 4
Základy práce s fotoaparátom časť 5
Expozičný trojuholník
Meranie expozície
Zaostrovanie
Expozičný režim na fotoaparáte
Vstavaný blesk
Formát súboru
Farby vo fotografii
Pomôcky
02 Základy fotografovania na 5 krokov
Základy fotografovania na 5 krokov
Fotografujeme bežné zábery
Pohyb vody
Vplyv pozadia na náš objekt
Objektív a ohnisková vzdialenosť
Fotografovanie detailu
Fotografovanie portrétu
Odraz na vodnej hladine
03 Základy produktovej fotografie doma
Úvod do sveta produktovej fotografie
Fotografické pozadie
Správna poloha produktu
Svetlo
Odraz a difúzia
Výber najlepších fotografií
Úprava fotiek
04 Fotografujeme extrémne športy
Extrémne športy a ich fotografovanie
Hľadáme vhodné miesto
Zachytávame správny moment
Zmrazujeme pohyb
Ako zaostrovať
Panning
Fotografujeme sekvenciu
Konzultujte
05 Fotografujeme drobné spevavce
Výber vhodného miesta a zakrmovanie
Maskovanie
Fotografické vybavenie
Fotografovanie drobného vtáctva
Výber najvhodnejšej fotky
06 Fotografujeme zvieratá v meste
Fotografujeme zvieratá v mestskom prostredí
Nastavujeme si fotoaparát na konkrétny druh scény
Snímanie fotoaparátu a druhy scén
Fotografujeme pohyb
Tipy a triky na záver
07 Portrét v prirodzenom svetle
10 hodina
12 hodina
14 hodina
16 hodina
18 hodina
20 hodina
08 Príbeh fotografie
Využívanie prirodzeného svetla
Kreatívny portrét
Fotografovanie dvojice
Nájdené zátišie

Hodnotenia kurzu

Základy fotografovania a práce s fotoaparátom

veľmi dobrý a zrozumiteľný kurz! ďakujem

Denis M.

Pozri aj tieto kurzy

Daniel Ferenčík
Fotografia, video