Späť na blog
Podujatia

Summer Code Camp 2017 privítal prvých programátorov

Martina Baumann
19.07.2017
4 minúty čítania
Summer Code Camp 2017 privítal prvých programátorov
Prvý letný tábor pre našich malých programátorov máme za sebou. Decká mali počas piatich dní možnosť naučiť sa niečo viac o programovaní a dokonca sa pokúsili naprogramovať aj svoju prvú hru, zahrali sa s Ozobotom a dozvedeli sa veľa nových vecí zo sveta informačných technológií.

V bratislavskom Poluse sa spolu stretlo 21 detí, na ktoré čakali dvaja naši lektori - Ľubo a Dominik. Prvý turnus sa konal v termíne 10. - 14. júla 2017. A čo všetko sa počas týchto dní naučili?  Deti si prešli jednotlivé oblasti ako:

  • základy dizajnu hier
  • základy tvorby 2D hry v jazyku Scratch
  • úvod do základov programovania ako postupnosť príkazov, udalosti, cyklus, vetvenie alebo premenné
  • naprogramovanie zložitejšej funkcionality v jazyku Scratch (vnímanie iných postáv)
  • vytvoriť pre hru rôzne animácie, zvuk alebo skóre
  • vytvoriť jednoduchú hru akú nájdete napríklad aj na internete
    Účastníci Summer Code Campu
    Úlohy pre deti
Interaktívna vzdelávacia hra nesmela chýbať!
Deti vyskúšali aj našu vzdelávaciu hru Galaxy Codr, ktorú sme spustili začiatkom tohto roka a prešli si prvú planétu.
Nová vzdelávacia hra Galaxy Codr
Certifikát o úspešnom absolvovaní
A že v našom tábore ide aj o vážne veci, svedčí napríklad aj takýto certifikát, ktoré deti dostali.
Certifikát absolventa
Deti pracovali aj v jednotlivých skupinkách, aby sa vedeli sústrediť.
Skupinové hry
Skupinové zadania pre lepšie sústredenie
Náš lektor Ľubo mal pripravené aj pútavé prezentácie.
Ľuboš a jeho pútavé prezentácie
Ľuboš a jeho pútavé prezentácie
Oddychový kútik
Vieme, že decká musia aj zrelaxovať a oddýchnuť si a na to bola určená aj naša XBOX zóna, kde si mohli zahrať nejakú tú hru po dobrom obede.
XBox hrací kútik
Okrem programovania vnútri deti zašli aj von!
Už tradične však náš denný tábor ponúka rôzne aktivity, ktoré môže deti vyskúšať. A tak, aby deti nesedeli len za počítačom, vymysleli sme im nevšedný program. A decká našu snahu ocenili. Tento rok sme veľmi rozmýšľali nad tým, kam by sme sa spoločne vybrali. Nakoniec sme sa rozhodli a dnes už vieme, že to bolo správne rozhodnutie. 

Veda a zábava
Počuli ste už o mieste, kde sa zábava prelína s učením? Jedno takéto centrum máme aj my v Bratislave. Volá sa Aurelium a je to zážitkové centrum vedy,  kde sa stretáva zábava a učenie v duchu hesla Jána Amosa Komenského „Škola hrou“, kedy je vedecký poznatok alebo akékoľvek učivo skryté v zábavnom experimente. Centrum vedy používa neformálne metódy, prvky hry a vzdelávania.
Návšteva Centra Aurélium
Priestory Centra Aurélium
Nechýbal šport
Vieme, že pohyb je dôležitý a o to viac, ak sedíme dlhšie za počítačom. Preto sme s deťmi vybehli aj za športom a nemuseli sme ísť vôbec ďaleko. Poznáte Futbox? Že nie? My túto zábavku poznáme veľmi dobre. Je to netradičná forma zábavy a aktívneho odpočinku, pričom všetko ide ruka v ruke s vášňou, súťaživosťou a zábavou na minimálnom priestore pre futbal.
Aktívny oddych počas kurzu
Futbox tím

Posledné voľné miesta - prihláste dieťa už dnes!

Ak sa vám páči idea našich letných táborov, máte ešte poslednú šancu prihlásiť vaše dieťa na dva augustové termíny. Máme zopár miest voľných v nasledujúcich termínoch:
7.-11. august - prihláška TU.
21.-25. august - prihláška TU.
PRIHLASOVANIE BOLO UKONČENÉ. 
Martina Baumann

Som predovšetkým novinárka, pracovala som napríklad v TASR, v Učiteľských novinách, externe spolupracujem s niekoľkými webmi. Venujem sa rôznym oblastiam - v poslednom čase však najmä vzdelávaniu. Nerozumiem IT, neviem naprogramovať webstránku ani mobilnú aplikáciu, napriek tomu o IT rada a veľa píšem. 


Mohlo by ťa zaujímať

Ako zabaviť deti počas letných prázdnin
Podujatia
12.04.2017
Martina Baumann

Ako zabaviť deti počas letných prázdnin

Každý rodič veľmi dobre pozná situáciu, keď začnú prázdniny a zrazu nevie, ako zabezpečiť aktivity pre svoje dieťa, deti. Asi najhoršia situácia vymýšľania aktivít je počas letných prázdnin, kedy majú deti až dva mesiace prázdnin a nevedia, čo skôr od roztopaše robiť. Starí rodičia už kdesi v strede júla prestávajú zdvíhať telefón, susedia vynášajú odpadky potme, len aby náhodou na vás nenarazili a nevyslúžili si nejaký ten babysitting. A kamoška, ktorá je doma so svojimi malými deťmi, je tiež vypnutá, odcestovaná, chorá, alebo... Jednoducho povedané, zostali ste na to sami. My však vieme, čo s tým. Teda aspoň minimálne na päť pracovných dní. Na tie ostatné budete musieť využiť všetky rodinné a susedsko-kamarátske väzby. Čo teda môžete urobiť, aby ste nemuseli v práci stresovať, kam dáte malého prázdninára? Pošlite ho na programátorský denný tábor do Polusu. Kedy?  ↓ Termíny táborov: 10. - 14. júla 2017 24. - 28. júla 2017 07. - 11. augusta 2017 21. - 25. augusta 2017 Denný tábor je presne v čase, kedy vy potrebujete byť v práci (teda väčšinou) a to konkrétne od pondelka do piatku od 09:00 do 17:00 hod. My tie deti dokonca aj nakŕmime a zabezpečíme im pitný režim. Čiže nemusíte sa o nič starať. Päť dní akčných aktivítPočas týchto dní sa deti môžu oboznámiť s programovaním, krok za krokom si prejdú úvod a základy tak, aby sa jednoducho dozvedeli to, čo budú potrebovať pri samotnom programovaní. Neskôr sa už pokúsia aj nakódovať nejakú jednoduchšiu hru. Zahrajú sa aj so vzdelávacím robotom Ozobotom.  A tak si v intuitívnom prostredí pocibria svoju kreativitu, čo im zároveň umožní do veľkej miery prejaviť sa  a ukázať, čo v nich naozaj je. Nemusíte sa však báť, že by to vaše dieťa malo zvládnuť! Naše tábory sú totiž vhodné pre začiatočníkov vo veku 8 - 13 rokov. A aby sme stále nehovorili len o programovaní či kódovaní, deti čaká pestrý program aj mimo toho. Máme pripravenú (a teraz by sa najradšej prihlásili aj oteckovia) Xbox obývačku s rôznymi hrami, deti zájdu do laser tag arény, alebo si pôjdu zašportovať vo FutboXXe. Skutočne ich čaká päť akčných dní zábavy, kde si nájdu aj nových kamarátov.[Programátorský tábor v bratislavskom Poluse v roku 2016] Čo sa dieťa naučí?• základy dizajnu hier • základy tvorby 2D hry v jazyku Scratch • úvod do základov programovania ako postupnosť príkazov, udalosti, cyklus, vetvenie alebo premenné • naprogramovanie zložitejšej funkcionality v jazyku Scratch (vnímanie iných postáv) • vytvoriť pre hru rôzne animácie, zvuk alebo skóre • vytvoriť jednoduchú hru akú nájdete napríklad aj na internete Objednajte tábor pre vaše dieťa tu - OBJEDNÁVANIE UKONČENÉ
Prvý meetup alebo dôvod, prečo si s nami posedieť pri pive
Podujatia
22.03.2017
Martina Baumann

Prvý meetup alebo dôvod, prečo si s nami posedieť pri pive

Tento rok sme si dali záväzok, že budeme prinášať pravidelný meetup alebo po slovensky neformálne  a najmä príjemné stretnutie nás a vás - účastníkov kurzov. Onlinisti, prezentisti, dvere sú otvorené pre všetkých. Aj pre tých, ktorí by sa len chceli prísť pozrieť, o čom Learn2Code je.  Primárne sa však chceme stretnúť najmä s tými, ktorí poctivo doma študujú a vzdelávajú sa prostredníctvom našich online kurzov. Pretože práve oni nemajú možnosť vidieť naživo napríklad Yablka, alebo sa porozprávať s naším šéfstvom (teda zakladateľmi Learn2Code - Radom a Majom). Sú to títo dvaja fešáci[Image] Na našom zozname je bod č. 1 - PIVO (už je nakúpené)A tak okrem super spoločnosti sme si pripravili cca plán, ako by to mohlo vyzerať. Čo je však dôležité podotknúť, v prvom rade je meetup neformálny a jeho hlavná myšlienka je v zmysle - porozprávať sa, vymeniť si svoje skúsenosti a všetky získané vedomosti a vymenené skúsenosti zapiť dobrým pivom. Takže s nejakým presným rozvrhom každého meetup-u nerátajte, diskusie budú otvorené.[Image] Porozprávame saAby ste popri popíjaní piva zamestnali aj vaše uši, vypočujete si stand-up Romana Hraška  na tému "Je to makačka, ale stojí to za to!" Porozpráva niečo o tom, aké je to učenie niekedy ťažké a môžeš mať pocit, že na to občas jednoducho nemáš.  Čo ťa čaká a čo sa dozvieš? Keďže Yablko veľmi rád motivuje ľudí, rozhodol sa porozprávať čo-to o úspechu a motivácii. Jednoducho povedané - prezradí, aj svoje vlastné skúsenosti, ako sa dostal na svoju pozíciu. Presný návod, ako získať prácu ti nesľubujeme, ale sľubujeme ti kopec inšpiratívnych myšlienok aj na tému, že si ľudia po kurze skutočne prácu našli. "My o tebe vôbec nepochybujeme a veríme, že si každý dokáže po našich kurzoch nájsť ten správny smer pre seba a aj nové uplatnenie."[Image] Niečo si aj odnesieš domovPripravili sme si aj nejaký ten darček-spomienku, že si sa zúčastnil nášho meetup-u. A aby ti závideli aj všetci tvoji kamoši, ozdobíme ti ruku našimi novými náramkami Learn2Code. Pripravené sú aj ceny do tomboly, ale neprezradím skôr, aby si dočítal až do konca :) Okrem toho sme si povedali, že čo by to bol žúr bez nejakého prekvapenia - túto časť si vzal na starosť Yablko, ktorý už presne vie, čo crazy vás čaká. Čiže si určite odnesieš kopec vymenených skúsenosti a super náladu. A teraz zopár inštrukciíStretneme sa 30. marca (štvrtok) o 18:00 v Digipointe, ktorý nájdete v Poluse na 1. poschodí. So sebou si netreba priniesť nič, podmienkou je však dobrá nálada. Vstup je voľný. Keďže miestnosť má svoju kapacitu, bolo by fajn, aby ste sa prihlasovali prostredníctvom nášho Facebooku, priamo TU!  A aby ste neobišli len tak naprázdno, tak sa každý prihlásený automaticky dostáva do našej super TOMBOLY :) Tak sa rýchlo registruj, klikaj, lajkuj, zdieľaj!
Súťaž v ringu: Boxerské rukavice nahradili počítače
Podujatia
05.03.2017
Martina Baumann

Súťaž v ringu: Boxerské rukavice nahradili počítače

Tohtoročné Profesia days máme úspešne za nami a teraz máš šancu si pozrieť, ako to v bratislavskej Inchebe vyzeralo v našom IT stánku a taktiež, ako si chalani (a jedna baba) zmerali svoje IT zručnosti v CODE ARENE. Akciou nás dva dni sprevádzal kto iný ako Yablko! Prednášky, workshopy a diskusieDo IT zóny nás prišli pozrieť aj naši fanúšikovia (a tiež fanúšikovia Yablka), viac však prišlo nováčikov, ktorí o nás doposiaľ len počuli, ale kurzy ešte nestihli absolvovať. Našli sa však aj takí, ktorí sa s nami stretli po prvýkrát. Kto neprišiel, môže ľutovať - prišiel totiž nielen o spoločnosť šarmantných hostesiek, ale zároveň aj o prednášky našich úspešných lektorov. Rozprávali sme sa napríklad o identite, ako by mala vyzerať úspešná značka, ďalej sme porozprávali o tvorbe videí a videoanimácií. Nechýbal tiež workshop pre tých, ktorí by si radi založili vlastný web. Tí sa dozvedeli cenné informácie o tom, ako (ne)urobiť kvalitnú stránku, čomu sa vyvarovať a čo naopak určite nepodceniť. Čosi viac sa porozprávalo aj o vývoji mobilných iOS aplikácií. [Image] [Image] Náš Ado si pripravil namakaný workshop o identite [Image] Prednáška Ako začať s vývojom mobilných iOS aplikácií a náš lektor Peťo Pridanou hodnotou týchto workshopov bol aj priestor pre účastníkov, ktorí mohli konkrétnemu lektorovi položiť otázky. A tak sa po každej prednáške diskutovalo aj čosi navyše :) Kto neprišiel, tak si neodniesol zľavové kupóny na naše kurzy, alebo mu teraz budú chýbať šikovné odznaky Learn2Code a kopec super dôležitých informácií. [Image] Dizajnérsky kúsok z Learn2Code - áno, mal si možnosť ho získať na Profesia days tento rok! [Image] S našimi dievčatami si sa mohol porozprávať tiež :) A aby to nebolo všetko len o prednáškach, na svoje si prišiel každý - či už ako súťažiaci alebo ako divák. Tento ročník totiž nechýbala bojová nálada v CODE ARENE. Bitka kóderov o zaujímavé cenySúťažiaci sa stretli 1. a 2. marca v CODE ARENE, kde sa museli v časovom limite 15 minút popasovať so zadaním - každý počítač súťažiaceho bol zároveň napojený na veľké obrazovky, na ktorých mohli diváci sledovať krok za krokom ich prácu. [Image] Chalani sa sústredili - takto to vyzeralo v CODE ARENE! [Image] [Image] A zmerať si svoje sily s chalanmi si prišla aj žena Súťažilo sa vo veľkom štýle a s hodnotnými cenami - namakaný počítač, iPad Air, mobily Huawei, jazdu Teslou, pre odvážnych aj zoskok z Lafranconi mosta a predplatné Learn2Code kurzov. Víťazi z CODE ARENY - streda 1. miesto: Ernest Sawyer 2. miesto: Matej Minár 3. miesto: Matúš Blejd Koprda Víťazi z CODE ARENY - štvrtok 1. miesto: Matej Gábriš 2. miesto: Samuel Vrablik 3. miesto: Jano Seyd Pre tých, ktorí by si chceli skúsiť nakódovať súťažné dizajny sami, máme dobrú správu. Rozhodli sme sa zverejniť zadania súťaže, ktoré nájdete TU. Čo povedať na záver? Súťažiacim patrí veľká vďaka, vytvorili úžasnú atmosféru. Tešíme sa na ďalší ročník... A teraz si pozrite FOTOREPORTÁŽ a nezabudnite lajkovať a zdieľať na FB :)                                              Ako Majo nestihol uniknúť fotoaparátu  [Image] Takto pripravený stánok čakal na svojich prvých návštevníkov :)  [Image] Jeden zo šéfov dáva cenné informácie :) [Image] Náš Aďo hovorí o identite [Image] Jakub prednáša o tvorbe videa [Image] [Image] Takto diváci sledovali súťažiacich v akcii [Image] [Image] Yablko odmoderoval celú Code Arenu na pána [Image] [Image] Atmosféra v CODE ARENE [Image] [Image] Vďaka obrazovkám sme mohli vidieť, ako sa súťažiaci trápia s kódovaním :) [Image] Getlemani ešte nevymreli :) [Image] Výhercovia CODE ARENY zo stredy [Image] Sústredenie [Image] [Image] Chalani ani nevedeli, že boli tak zosynchronizovaní :) [Image] V stredu sa hlasovalo elektronicky, vo štvrtok sme prešli na retro hlasovanie :) [Image] [Image] Všetko sme pozorne sledovali na veľkých obrazovkách [Image] Veľké finále [Image] [Image] Víťaz štvrtkovej CODE ARENY - 1. miesto: Matej Gábriš [Image]

Nezmeškaj info o nových kurzoch a špeciálnych ponukách