Späť na blog
Podujatia

Scratch workshop pre učiteľov II.

Skillmea
05.05.2016
2 minúty čítania
Scratch workshop pre učiteľov II.
Learn2Code spustilo začiatkom tohto školského roka viacero programátorských krúžkov pre deti od 8-12 rokov. Naším cieľom je rozšíriť krúžky priamo na školy v spolupráci s učiteľmi
Učiteľom ponúkame bezplatný workshop v Košiciach, Žiline a Banskej Bystrici, na ktorom získajú všetky potrebné informácie pre samostatné vedenie krúžku vo svojej škole, vrátane kompletných materiálov a metodických postupov. 
Obsah workshopu:
  • oboznámite sa s nástrojmi a možnosťami prostredia Scratch, 
  • programátorské koncepty prostredia Scratch (cykly, podmienky, premenné, … až po klonovanie a procedúry), 
  • vytváranie vlastných hier a animácií.
Cieľ workshopu:
  • príprava učiteľa pre samostatné vedenie programátorského krúžku na vlastnej škole, 
  • oboznámenie so všetkými nástrojmi, vzdelávacími materiálmi a metodickými postupmi.
Požiadavky na učiteľa:
  • nadšenie pre technológie a vzdelávanie v tejto oblasti, 
  • kreativita, 
  • nie sú potrebné programátorské znalosti
Inštruktor: Ľuboš Jaroš
WORKSHOP TRENČÍN
Miesto: ZŠ Dlhé Hony 1, 911 01 Trenčín (mapa
Cena: zadarmo 
Termín: 16. máj 2016 (prihlasovací formulár
Čas: 9:00 - 15:00 
WORKSHOP KOŠICE
Miesto: Vzdelávacie IT centrum Telegrafia, Lomená 1655/1, 040 01 Košice (mapa
Cena: zadarmo 
Termín: 25. máj 2016 (prihlasovací formulár
Čas: 9:00 - 15:00 
WORKSHOP ŽILINA
Miesto: Mestský úrad Žilina, Námestie obetí komunizmu 1, 010 01 Žilina 
Cena: zadarmo 
Termín: 26. máj 2016 (prihlasovací formulár
Čas: 9:00 - 15:00 
WORKSHOP BANSKÁ BYSTRICA
Miesto: BIC Banská Bystrica, Rudohorská 33, 974 11 Banská Bystrica (mapa
Cena: zadarmo 
Termín: 27. máj 2016 (prihlasovací formulár
Čas: 9:00 - 15:00 
Tešíme sa na Vašu účasť. 
Kontaktná osoba: Marián Kristeľ, skoly@https://skillmea.sk, +421 949 428 812
Hlavným partnerom projektu je spoločnosť Eset
Bližšie informácie k projektovému zámeru nájdete na tomto linku
Skillmea
🥇 Sme jednotka v online vzdelávaní na Slovensku.
Na našom webe nájdeš viac ako 300 rôznych videokurzov z oblastí ako programovanie, tvorba hier, testovanie softwaru, grafika, UX dizajn, online marketing, MS Office a pod. 
Vyber si kurz, ktorý ťa posunie vpred ⏩

Mohlo by ťa zaujímať

Scratch workshop pre učiteľov
Podujatia
13.01.2016
Skillmea

Scratch workshop pre učiteľov

Learn2Code spustilo začiatkom tohto školského roka viacero programátorských krúžkov pre deti od 8-12 rokov. Naším cieľom je rozšíriť krúžky priamo na školy v spolupráci s učiteľmi. Učiteľom ponúkame bezplatný workshop, na ktorom získajú všetky potrebné informácie pre samostatné vedenie krúžku vo svojej škole, vrátane kompletných materiálov a metodických postupov.  Bližšie informácie k projektovému zámeru nájdete na tomto linku.  [Image] Obsah workshopu: • oboznámite sa s nástrojmi a možnosťami prostredia Scratch,  • programátorské koncepty prostredia Scratch (cykly, podmienky, premenné, … až po klonovanie a procedúry),  • vytváranie vlastných hier a animácií.  Cieľ workshopu: • príprava učiteľa pre samostatné vedenie programátorského krúžku na vlastnej škole,  • oboznámenie so všetkými nástrojmi, vzdelávacími materiálmi a metodickými postupmi.  Požiadavky na učiteľa: • nadšenie pre technológie a vzdelávanie v tejto oblasti,  • kreativita, chuť experimentovať a zvedavosť,  • schopnosť pracovať s deťmi,  • nie sú potrebné programátorské znalosti  Inštruktor: Ľuboš Jaroš  Miesto: Bratislava, DIGIPOINT - Polus City Center (1. posch., mapa)  Cena: zadarmo  Termín: 22. alebo 23. január 2016 (prihlasovací formulár)  Čas: 9:00 - 15:00  Prihláste sa prosím na workshop prostredníctvom tohto formulára.  Tešíme sa na Vašu účasť.  Kontaktná osoba:  Marián Kristeľ  skoly@https://skillmea.sk  +421 949 428 812  Hlavným partnerom projektu je spoločnosť Eset. 
3. ročník Rails Girls Bratislava alebo dievčatá sme učili programovať
Podujatia
10.09.2015
Skillmea

3. ročník Rails Girls Bratislava alebo dievčatá sme učili programovať

[Image] V piatok 4. septembra v neskorších popoludňajších hodinách sme už dokončovali prípravy na tohtoročný workshop Rails Girls Bratislava. Bolo treba už len nafúkať balóny a "zábava" sa mohla začať. Workshop sa opäť konal v perfektných priestoroch Impact Hub Bratislava, ktorým sme nesmierne vďační za spoluprácu a za skvelé priestory, ktoré nám poskytli. Postupne začali prichádzať mentori a aj účastníčky. Tento rok ich naozaj nebolo málo, mentorov bolo viac ako dvadsať a prihlásených dievčat bolo vyše než 120, z nich sme museli vybrať 50, ktoré sa nakoniec workshopu zúčastnilo. Prihlásené slečny boli rôznej národnosti, Slovenky, Maďarky, Rakúšanky a bola nimi aj slečna z Talianska. Jedno však mali všetky spoločné, tešili sa na workshop a na programovanie.[Image] Inštalačná párty dopadla vynikajúco, učastníčky a mentori sa zoznámili a nainštaloval sa software, bez ktorého by nezvládli ďalší deň. Náladu spríjemnili fľaše sajdra Jablčnô a sladké dobroty od Le Sucré-sweet Manufacture. Sobota prišla rýchlo a plní očakávaní sme sa do tohto dňa púštali. Registrácia dievčat prebehla celkom rýchlo, všetky dostali aj darček od nás a našich partnerov (viď foto). Naša Peťka z Aj ty v IT otvorila celý workshop a následne sa odštartoval celodenný programovací maratón. Do obeda sa slečny zoznamovali základnými prvkami programovania, dostali "intro" do jazyka Ruby a frameworku Ruby on Rails. [Image] Po obede si slečny vypočuli niekoľko motivačných prezentácií, aby sa nebáli v živote vyskúšať nové veci a hlavne programovať. Mali možnosť vypočuť si aj prečo je dobre spraviť si prestávku, keď už človek cíti, že je v koncoch. Po skončení workshopu sme sa presunuli z Impact Hub Bratislava na afterpárty do jedného podniku, kde sme sa až do rána zabávali. Rails Girls je iniciatíva, ktorá podáva pomocnú ruku účastníčkam, naučí ich ako začať s programovaním a pomôže získať nové vedomosti a kontakty, ktoré ešte v živote môžu prísť vhod. Rails Girls Bratislava vytvára a spája programátorskú komunitu.  Vidíme sa o rok, zatiaľ kódeniu zdar! :) [Image]
Summer Code Camp 2015 - ako sme to videli my
Podujatia
14.07.2015
Skillmea

Summer Code Camp 2015 - ako sme to videli my

V pondelok ráno 6. júla Slovensko ovládli tropické teploty, ľudia odpadávali od tepla a my sme sa chystali na tohtoročný Summer Code Camp pre deti v Digipointe, v nákupnom stredisku Polus City Center. Boli sme plní očakávaní a veľmi sme sa tešili, keď začali prichádzať prvé deti s rodičmi.[Image] Summer Code Camp 2015 Pôvodne bolo naplánované programovanie v hernom vývojárskom nástroji Unity, avšak niektoré počítače s touto voľbou nesúhlasili, a my sme museli pokračovať s plánom B, teda s programovaním v Scratchi. Cieľ naprogramovať hru na štýl Flappy Bird sme však nezmenili :) Prvé hodiny rýchlo ubehli a po výdatnom obede sme vyrazili smerom do Petržalky, kde bola našou cieľovou destináciou známa vývojárska firma Pixel Federation. Mali sme príjemnú prednášku o game designe, o tom, ako prebieha celý proces vytvárania počítačových hier. Deti boli nadšené, o čom svedčí aj to, že počas diskusie bola každá ruka vysoko vo vzduchu, chalani museli čeliť nekonečnému množstvu otázok. Netreba sa ani čudovať, že po exkurzii v celej firme by skoro každý chcel v budúcnosti pracovať pre Pixel Federation.[Image] Deti počas "vyučovania" v letnom tábore[Image] Na druhý deň po obede sme si to namierili do Mlynskej Doliny na Fakultu informatiky a informačných technológií. Tam nás čakala prednáška vo FabLab-e o tom, ako funguje 3D tlač, laserová rezačka a ploter. Nad našimi hlavami lietali aj drony. Deti sa (spoločne s nami :P) nestačili čudovať, čo všetko je možné v dnešnej dobe vytvoriť, kam sa technológie dostali za posledné roky.[Image] Posledný deň sa niesol v duchu testovania. Deti sme rozdelili do dvoch skupín a cieľom bolo v tíme vytvoriť jednu bludiskovú hru s určitými parametrami. Výhercov čakala sladká odmena, mali obrovskú motiváciu. Po asi 40 minútach sa ozvala prvá skupina s hotovou hrou. Samozrejme ani porazení nezostali bez odmeny [Image] Deti dostali aj certifikát Deti dostali certifikát o úspešnom absolvovaní celého tábora, sme pyšní na každého, pretože tvrdo pracovali, všetci boli veľmi šikovní. Môžeme teda skonštatovať, že učiť sa programovať sa dá aj s úsmevom a že nikdy nie je dosť skoro začať s programovaním. Veríme, že deti si odniesli cenné vedomosti a budú mať krásne spomienky na tieto tri dni. My sa už teraz veľmi tešíme na nasledujúci Summer Code Camp! Príjemné leto všetkým a nezabudnite, že Learn2Code je fajn!

Nezmeškaj info o nových kurzoch a špeciálnych ponukách