Financie a finančné riadenie v nadhľade

1h 33min
Čas
13
Kapitol
Business & Finance
Kategória
5.0
Hodnotenie
Začiatočník
Level
český
Jazyk kurzu

Popis online kurzu Financie a finančné riadenie v nadhľade

Púšťate sa do vlastného podnikania, sám alebo s ďalšími podnikateľmi, spoločníkmi. Chcete rozbehnúť start-up, či už ste v ňom ponorený. Pritiahol vás kamarát, kamarátka do spolupodnikania. Alebo len chcete vedieť, ako sa čo najviac dozvedieť o stave peňazí vo firme, aj keď ste si už dohodli, kto vám bude viesť účtovníctvo. Alebo potrebujete vedieť, kedy môžete začať míňať zarobené peniaze. Sledujte môj kurz a získate viac odpovedí na tieto otázky.
 
Pre všetkých ľudí v podnikaní, spolupracujúcich na zmluvu i zamestnancov vo firmách, aj pre tých, ktorí chcú vedieť trochu viac o „divných“ otázkach svojich šéfov k financiám je určený tento kurz.
 
Získate tu pohľad zhora na celistvosť firmy, uvažovanie o jej dobrom fungovaní a čo si v tom momente máte premyslieť vy. Ako začať, v akej právnej forme, či robiť individuálne podnikanie alebo akú právnu formu zvoliť.
 
Či sa môžem, alebo mám stať neziskovou organizáciou. Prečo a či aj tam môžem tvoriť zisk. Od koho presne potečú peniaze odo mňa v takej situácii. Kedy ich získate, keď chcete konať len blaho, dobro pre ostatných. Kurz vám to ukáže.
 
Získate tiež množstvo otázok, ktoré si určite máte dôkladne premyslieť, a hlavne otvorene o nich porozprávať so svojimi spoločníkmi či biznis partnermi. Keby ste nemali nič iné vidieť z môjho kurzu, tak prosím sledujte kapitolu Ako nájsť vhodného biznis partnera.
 
Zasvätím vás do toho, ako si máte uvedomiť princípy svojho podnikania. Kedy a ako si máte zohnať podklady o financiách budúcich spolupracujúcich dodávateľov a odberateľov.
Hlavne ako si uvedomiť, kedy dostanete na účet peniaze z projektu, z vašej zákazky, ako vlastne to trvá, kým vám odberateľ uhradí faktúru. Čo potom máte robiť niekoľko týždňov či mesiacov, keď na niečom intenzívne makáte, ale ešte peniažky nie sú. Ako si máte hneď na začiatku projektu zvoliť spôsob jeho postupnej úhrady a ako si o tom povedať. To sú moje PRAKTICKÉ vychytávky v kurze pre vás.
 
Potom sa už viac pustíme do zostavenia vášho finančného plánu, kedy, pre koho a prečo to potrebujete, ako si ho zostavíte. Vy tušíte, že po skončení finančného roka musíte niekam niečo podať na nejaké úrady. Tak ja vám tu zhrniem, kedy a kam podáte svoje finančné výkazy.

Tiež vás ľahko zasvätím do pojmu súvaha, výsledovka, výročná správa a aké tajomstvo potom môžete identifikovať o inej firme vo verejných dokumentoch. Snáď vás tiež privediem k chuti niečo vedieť o účtovníctve, buď si ho viesť sám alebo na čo sa potom účtovníka pýtať a vyžadovať od neho.
 
Záverečnou bodkou je prehľad o zostavení potrebných daňových priznaní. Pripomínam termín, do kedy ich musíte podať a ako.
 
Verím, že si každý z môjho kurzu niečo odnesiete. Či dôležité informácie, čo všetko musíte strážiť vo svojom podnikaní alebo máte viac podnetov na zvedavý rozhovor s ďalšími podnikateľmi alebo zatiaľ len vašimi kolegami.

Čo všetko dostanete

  • videotutoriály o financiách a finančom riadení,
  • moderované diskusné fórum, v ktorom na vaše otázky odpovedá autorka kurzu Lenka Mrázová,
  • certifikát o absolvovaní online kurzu,
  • garancia vrátenia peňazí do 14 dní v prípade nespokojnosti.

Zoznam kapitol

Finance a finanční řízení v nadhledu
01 Podnikáni v souvislostech
Dostupné len po zakúpení prístupu
02 Princip podnikání
Dostupné len po zakúpení prístupu
03 Podklady k financím pro nefinanční lidi
Dostupné len po zakúpení prístupu
04 Byznys plán
Dostupné len po zakúpení prístupu
05 Pro koho dělám, kdo mi platí?
Dostupné len po zakúpení prístupu
06 Právní formy podnikání
Dostupné len po zakúpení prístupu
07 NNO/NGO
Dostupné len po zakúpení prístupu
08 Jak najít vhodného byznys partnera?
Dostupné len po zakúpení prístupu
09 Na finance prakticky, finanční plán
Dostupné len po zakúpení prístupu
10 Finanční plán
Dostupné len po zakúpení prístupu
11 Finanční výkazy, účetnictví
Dostupné len po zakúpení prístupu
12 Výsledovka
Dostupné len po zakúpení prístupu
13 Daně
Dostupné len po zakúpení prístupu

Hodnotenia kurzu

Financie a finančné riadenie v nadhľade

Pani Mrázová vysvetľuje základy financií v prehľadnej a pochopiteľnej a nemá problém to preložiť suchým anglickým humorom. Ak by som potreboval účtovníka v ČR, na základe kurzu by som uveril, že pani Mrázová spraví všetko spojené s účtovníctvom tak, ako je potrebné

Peter Z.

Pozri aj tieto kurzy

Lenka Mrázová Lenka Mrázová
VŠE, daňová poradkyně, statutární auditorka, ACCA kvalifikace, nyní Senior Practitioner European Mentoring and Coaching Counsel
1 Online kurzov
0 Príspevkov
Prejsť na kanál