Ako vybrať techniku na nakrúcanie

3h 2m 35s
Čas
35
Kapitol
364
Študentov
5.0
Hodnotenie
Začiatočník
Level
slovenský
Jazyk kurzu

Popis online kurzu

Aké zariadenie si mám kúpiť? Túto otázku si kladie každý začínajúci videomaker. Odpoveď na ňu však vôbec nie je jednoduchá. Stačí zájsť do predajne s fototechnikou, či otvoriť webstránku nejakého e-shopu a okamžite sa strácame v záplave množstva produktov, kategórií, parametrov, názorov a recenzií. Ako v tomto mori najrôznejších zariadení umožňujúcich nakrúcanie videa vybrať presne to, ktoré bude pre mňa najvhodnejšie? A čo znamenajú všetky tie parametre a čísla v popise produktov? Práve na tieto otázky odpovedá tento online kurz. 

Na internete je veľké množstvo článkov, ktoré odporúčajú ten či onen fotoaparát alebo kameru. Problémom však je, že to, čo vyhovuje jednému, nemusí byť ideálne pre druhého. Navyše, pri rýchlom vývoji technológií takmer denne prichádzajú na trh nové a nové zariadenia, preto hoc len pol roka staré zariadenie môže byť dávno prekonané. Ako však získať istotu, že toto zariadenie bude na moje použitie to najvhodnejšie? Kľúčom k správnemu výberu je pochopenie fungovania záznamu videa, jednotlivých parametrov zariadení, ale aj vlastností, ktoré sa nedajú vyjadriť žiadnym konkrétnym parametrom. 

V tomto kurze sa teda nedozvieš, ktorú konkrétnu kameru alebo fotoaparát si máš kúpiť. Dozvieš sa však všetko potrebné na to, aby si pri prezretí ponuky tvojho predajcu elektroniky sám presne vedel, čo bude pre teba to pravé. Je zrkadlovka vhodná na nakrúcanie raftingu? Alebo dokážem so svojim smartfónom nakrútiť hraný film? Bez ohľadu na to, či si svoju prvú kameru, fotoaparát, či iné zariadenie umožňujúce nakrúcať video kúpiš hneď zajtra, o mesiac alebo o rok, vždy sa budeš vedieť zorientovať v aktuálnej ponuke a vybrať si presne to, čo aktuálne potrebuješ. 

Tieto technické informácie ti zároveň poslúžia ako veľmi dobrý základ pri zoznamovaní sa s tvojim novým zariadením a tiež pri nakrúcaní prvých audiovizuálnych diel. 

Pod každým dielom je k dispozícií diskusia, do ktorej sa aktívne zapájam a veľmi rád zodpoviem tvoje otázky či vysvetlím nejasnosti. Ak sa nahromadí viacero vecí, ktoré ťa budú pri pozeraní kurzu zaujímať a chcel by si sa o nich dozvedieť viac, veľmi rád pripravím ďalšie doplňujúce a rozširujúce diely. 

Teším sa na teba pri sledovaní kurzu a verím, že tvoje nové zariadenie ti prinesie veľa radosti a skúseností pri prvých krôčikoch v úžasnom a fascinujúcom svete audiovízie.

Čo všetko dostaneš:

  • viac ako 3 hodiny kvalitných videotutoriálov,
  • 35 kapitol online kurzu,
  • certifikát o absolvovaní kurzu,
  • garancia vrátanie peňazí do 14 dní, pokiaľ s kurzom nebudeš spokojný.
Online kurz Ako vybrať techniku na nakrúcanie je možné

Zoznam kapitol

ÚVOD
Úvod
ZÁKLADNÉ PARAMETRE VIDEOZÁZNAMU
Rozlíšenie
Počet snímkov za sekundu (FPS)
Dátový tok (bitrate) a komprimácia
Zhrnutie a záver
ZÁKLADNÉ PARAMETRE ZARIADENIA
Vymeniteľný objektív, lowlight
Stabilizácia obrazu
ostatné parametre
OBJEKTÍV
Čo je objektív?
Ohnisková vzdialenosť
Clona vs. lowlight
Ostrenie
Bajonet (mount) a stabilizácia
Kresba, ostrosť a kvalita
SNÍMACÍ SENZOR (ČIP)
Čo je senzor, veľkosť senzora, crop faktor
Rozlíšenie senzora
Ako vybrať senzor?
Typy zariadení
Manuálne nastavenie expozície
Akčná kamera
Handycam
Kompaktný fotoaparát
Zrkadlovka a bezzrkadlovka
Profesionálna kamera a mobilný telefón
PRÍSLUŠENSTVO
Úvod
Batérie
Statív
Brašňa a batoh
Stabilizátory
Klietka (cage)
Svetlá
Filtre
Čistiaca sada
Náhľadový monitor a rekordér

Hodnotenia kurzu

Ako vybrať techniku na nakrúcanie

Vyborne vysvetlene aj pre amaterov, super :)

Ondrej J.

Pozri aj tieto kurzy