Dušan Maliarik

Dušan Maliarik

Python

Odberom získavaš prístup do všetkých kurzov a príspevkov autora

Dušan začínal v pražskej Etnetere na pozícií front-end kódera, čo ho síce veľmi bavilo, ale rýchlo zistil, že monotónnosť práce na klientských projektoch mu nevyhovuje. Pustil sa teda do evangelizácie frameworku Ruby on Rails naprieč firmou postavenou zdola nahor na Enterprise Jave. Nakoniec mu bolo zhora umožnené napísať pár interných aplikácií v tomto, vtedy “brand spanking new” frameworku, čo ho rozžiarilo natoľko, že sa vystrelil až do ďalekého Rotterdamu.
Tam sa usadil ako Rails developer a postavil Floorplanner.com z technologických kolien naspäť na nohy. Onedlho sa vrátil k jazyku Python, ktorý ho v detstve priviedol k vývoju softvéru. Všetky ďaľšie aplikácie vyvíjal v Pythone a Djangu, čo ho veľmi uspokojovalo vďaka bohatému ekosystému. Dlho to netrvalo a na scéne sa objavil nový hráč (alebo hračka?) Node.js. Odvtedy tuho rozmýšľa, či nasledujúci projekt bude v Pythone alebo v CoffeeScripte.
V neposlednom rade, Dušan sa okrem tradičných server-side projektov stále venuje front-endu, kde si užíva podpory Node.js a CoffeeScriptu pri vývoji jednoduchécho CADu. Pojmy ako Canvas API a WebGL mu vôbec nie sú cudzie. Práve na týchto technológiách stavia ďalšiu verziu aplikácie floorplanner.com.