Späť na blog
Novinky

Vybrali sme ukážky prác študentov kurzu grafiky z Košíc

Skillmea
12.05.2017
1 minúta čítania
Vybrali sme ukážky prác študentov kurzu grafiky z Košíc
Stanley Mácha má už svoju premiéru u nás úspešne za sebou. Odšoféroval totiž svoj prvý prezenčný kurz grafiky v Košiciach. Jeho študenti sa naučili ovládať Photoshop a Illustrator. Počas šiestich týždňov si vytvorili svoje vlastné logo, vizitku, základný dizajn manuál či dizajn webu. Vzniklo aj niekoľko pekných prác, ktoré si nechceme uškrečkovať len pre seba! Radi by sme ich zdieľali aj medzi vami, tak poďme na to.
Jakub v kurze vytvoril identitu pre firmu, ktorá vyrába organické hnojivá z ovčieho trusu.
Identita pre sprievodcu mestom, ktorú navrhla a nadizajnovala Julka.
Identita pre upcycled módne doplnky (príklad prezentuje tašky vyrobené z vyradených bezpečnostných pásov) od Lucky.
Megi vytvorila identita pre eventovú agentúru, ktorá organizuje metalové koncerty.
Vlado nadizajnoval identita pre komunitu snowboarderov
Posledná ukážka jedného zo študentov, Marek pripravil identitu pre smart home:
Marekove Smart Home
Pokiaľ sa tiež chceš nakopnúť a začať s grafikou, určite mrkni na naše kurzy venované dizajnu :)
Skillmea
🥇 Sme jednotka v online vzdelávaní na Slovensku.
Na našom webe nájdeš viac ako 300 rôznych videokurzov z oblastí ako programovanie, tvorba hier, testovanie softwaru, grafika, UX dizajn, online marketing, MS Office a pod. 
Vyber si kurz, ktorý ťa posunie vpred ⏩

Mohlo by ťa zaujímať

IT ženy dnes majú svoj deň
Novinky
27.04.2017
Martina Baumann

IT ženy dnes majú svoj deň

Žien v IT je stále ako šafránu, sú skôr vzácnosťou a v porovnaní s mužmi ich je skutočne málo. A keďže všetko vzácne a výnimočné si zvykneme nejako pripomenúť a hýčkať, výnimkou nie je ani dnešný deň - ten patrí IT ženám, ajťáčkam, programátorkam, všetkým ženám, ktoré sa venujú digitálnym technológiám a vôbec všetkým, ktoré sa nejakým spôsobom o IT zaujímajú (super, teda oslavujem aj ja). O čom teda hovorím? Girl’s Day Je to niečo ako MDŽ - skoro to isté s tým rozdielom, že namiesto karafiátu a bonboniéry môžu muži ženám podarovať najnovšiu klávesnicu alebo rovno kvalitný PC - prípadne aj nejaký z našich kurzov (alebo rovno predplatné) by určite mnohé ženy potešil. Naspäť k dnešnému sviatočnému dňu Girl’s Day - ide o celosvetový deň žien v informačno-komunikačných technológiách (IKT), ktorý sa koná vždy štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci! Tento rok pripadol na 27. apríla! A čo hovoria štatistiky? Koľko žien v porovnaní s mužmi pracuje, alebo sa zaujíma o prácu v IT? Podľa podkladov Profesie, ktoré nám vypracoval a poskytol analytik Tomáš Janotík, je v IT segmente až 87 percent mužov. Z toho zvyšok tvoria ženy. Takže podľa štatistík môžeme skutočne zhodnotiť, že situácia na Slovensku hovorí v prospech mužov, ktorí vo veľkej prevahe pracovne dominujú práve v IT oblastiach.  Na základe životopisov, ktoré uchádzači posielajú prostredníctvom spomínanej Profesie,  najviac sa uchádzačky zaujímajú o pozície: User experience Expert, Web dizajnér, Databázový analytik, Business Intelligence Specialist, Scrum Master a Technical writer. Týždeň s úspešnými ajťáčkami, Slovenkami! My sme v rámci tohto týždňa pripravili zopár rozhovorov so zaujímavými IT ženami. Naším zámerom je priniesť inšpiratívne príbehy žien, ktoré sa IT nezľakli a dnes sú úspešné programátorky, analytičky a pracujú v IT! Rozprávala som sa s Alex, Ivkou a Luckou. [Image] A práve ony ma presvedčili o tom, že aj svet informačných technológií nemusí byť vôbec nudný, fádny. Naopak, som presvedčená, že s ich povolaniami sa spája mnoho príležitostí - napríklad spomeniem len cestovanie, spoznávanie nových ľudí a kultúr, ktoré ich môžu neustále posúvať vpred. Ako večný IT začiatočník som si teda sľúbila, že povýšim svoje znalosti o nejaký ten level vyššie. Dievčatá, ďakujem za inšpiráciu a dúfam, že rovnako to nakopne aj ďalšie z vás, ktoré stále zvažujete, či sa oplatí investovať napríklad do online kurzov - nezabúdajte, nemusíte byť rovno programátorky! Je niekoľko iných smerov, v ktorých sa môže každá jedna z nás nájsť. Skúste trebárs design, tam sa nejedna kreatívna duša môže dostatočne vyriadiť. Nebojte sa toho...teším sa na všetky, ktoré toto aspoň trošku nakoplo a povedali si, že idú si vylepšiť svoje digitálne zručnosti. Páčil sa ti tento článok? Venuj mu 👍  Ak máš na nás nejakú otázku, napíš ju dole do komentára 👇  
Pomocou KOMPASu môžeš absolvovať kurzy u nás zadarmo
Novinky
09.02.2017
Martina Baumann

Pomocou KOMPASu môžeš absolvovať kurzy u nás zadarmo

Online kurz zadarmo pre nezamestnanýchTento článok bol aktualizovaný pre rok 2022.  Ak si nezamestnaný a zároveň si evidovaný na úrade práce, máš veľkú šancu urobiť si u nás kurz zadarmo, ktorý ti príslušný úrad práce preplatí. Takto si môžeš vybrať kurz, ktorý by si rád absolvoval a po jeho ukončení nemusíš nič platiť. Vyrieši to za teba úrad práce. Nepočul si nikdy o projekte RE-PAS  KOMPAS+ Úradu prace? V nasledujúcich riadkoch sa dozvieš, čo všetko zahŕňa a ako ho môžeš využiť vo svoj prospech. Aby však takúto pomoc od štátu ľudia nezneužívali, je potrebné urobiť konkrétne kroky a splniť určité podmienky, ktoré treba na získanie RE-PASu KOMPASu. Nie je to však nič zložité, zvládneš to aj ty! Ak si adept na RE-PAS KOMPAS, tak sa ťa týka nasledovný postup:  Ako si podať žiadosť KOMPAS+• Najskôr si vyber z ponuky našich kurzov: PREZENČNÉ KURZY (v mestách Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Žilina) Prezenčné kurzy už neorganizujeme, v súvislosti s nástupom pandémie COVID-19 sme všetky prezenčné aktivity prerušili a plne sa sústreďujeme už len na online vzdelávanie pomocou online videokurzov. ONLINE KURZY (Webrebel HTML/CSS/jQuery, PHP/MySQL, Laravel, WordPress, Photoshop, online marketing, Microsoft Office a ďalšie stovky online kurzov) • Následne ti vyplníme žiadosť tak, aby spĺňala všetky potrebné náležitosti a mala čo najväčšiu šancu na schválenie. Žiadosť si vyzdvihneš osobne alebo ti ju zašleme na tvoju adresu. • Kompletne vyplnenú žiadosť odnesieš na príslušný Úrad práce. Počkáme približne 14 dní, čo je lehota Úradu práce na posúdenie žiadosti od uchádzača. Posudzujú sa rôzne kritériá, ako napríklad zvolený kurz, tvoju dĺžku evidencie na Úrade alebo vzdelanie. • Zapíšeme ťa do kurzu, na ktorý si sa prihlásil/a a ktorý ti najviac vyhovuje. Študuješ v dohodnutom termíne a formáte, všetky vzdelávacie materiály od nás dostaneš. Financie na preplatenie kurzov na Úradoch práce sa míňajú rýchlo, preto neváhaj s podaním žiadosti a kontaktuj nás ešte dnes. Na čo si dať pozor?Pozor na termíny - tie sú naozaj dôležité a aj od nich sa odvíja úspešnosť podania žiadosti! Všetky dokumenty je potrebné na úrad práce doručiť v stanovenom termíne a žiadosť musí byť na úrade práce podaná najneskôr 15 dní pred termínom začiatku kurzu. Počas doby trvania kurzu sa nesmie stať, že ťa vyradia z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Je to samozrejme možné, musíš však informovať úrad práce a samozrejme aj nás. Ak si v minulosti podnikal (mal si založenú živnosť alebo s.r.o.), je potrebné na úrade práce doložiť potvrdenia, že nemáš podlžnosti voči Sociálnej poisťovni, zdravotným poisťovniam, Daňovému úradu alebo Inšpektorátu práce. Sme tu pre tebaAk máš otázky, napíš nám e-mail na info@skillmea.sk alebo nám rovno zavolaj na číslo 0949 428 812. Radi ti pomôžeme vyplniť žiadosť alebo odpovieme na tvoje otázky. Požiadaj o RE-PAS KOMPAS+ ešte dnes a už o niekoľko týždňov ti naše kurzy pomôžu zmeniť život!
Všetko o našom predplatnom online kurzov
Novinky
16.01.2017
Martina Baumann

Všetko o našom predplatnom online kurzov

Po našej vianočnej a koncoročnej akcii na predplatné online kurzov sme sa pre veľký úspech rozhodli v tejto akcii pokračovať aj naďalej.  Teraz ti prinášame jednoduchý prehľad toho, čo o predplatnom online kurzov potrebuješ vedieť. V tomto blogu nájdeš všetky odpovede, ktoré by ťa mohli zaujímať. Ak aj napriek tomu nenájdeš všetky informácie, hlavu hore! Stále sme tu pre teba na našom chate alebo emailom, stačí napísať. Zaplať iba 249 Eur a získaj online kurzy v hodnote viac ako 1 200 Eur Začnime tým, že v prípade, ak si kúpiš naše predplatné v spomínanej cene, tak máš všetky výhody na celý rok – získaš neobmedzený prístup do všetkých online kurzov a to nielen tých aktuálnych, ale aj pripravovaných v roku 2017, ktorých hodnota je viac ako  1 200 Eur. Prístup je neobmedzený na 12 mesiacov od objednávky a získaš vyše 150 hodín videa a viac ako 500 kapitol. 249 Eur na rok je necelých 21 Eur na mesiac, je to suma, za ktorú získavaš prístup k obrovskému množstvu informácií a know-how. Ber to ako investíciu do seba a do svojho rozvoja. Pomocou týchto kurzov sa môžeš naučiť robiť webstránky, programovať, robiť grafiku. Následne sa môžeš uchytiť v rôznych IT firmách alebo rozbehnúť vlastný online alebo offline biznis. Načo čakať? Začni už dnes 💪 Dôvera a garancia Ako najlepšie sa buduje dôvera? Tým, že plníme to, čo sme ti na začiatku sľúbili. A v prípade, že nebudeš spokojný a naše online kurzy sa ti nebudú páčiť, ponúkame riešenie. Pomenujme to „skúšobná doba“, kedy máš dostatok času na to, aby si zistil, čo ti kurzy môžu dať. Nehráme sa na „tichého chrobáka“. Garancia je dôležitá a nám záleží na tvojej spokojnosti. Garantujeme ti vrátenie peňazí. Stačí, ak do 14 dní od prijatia objednávky napíšeš e-mail a požiadaš o vrátenie celej sumy. Objednáš, zaplatíš a máš prístup Ako si kúpiš predplatné? Stačí kliknúť na Objednať, vyplniť objednávku, následne dostaneš mail s potrebnými informáciami a potom už treba len uhradiť predplatné. Po zaplatení máš aktivovaný prístup do Learn2Code, kde si už vyberáš online kurzy podľa seba. Prístup získavaš na 12 mesiacov a keď sa bude blížiť dátum vypršania tvojho prístup, predplatné budeš môcť samozrejme predĺžiť aj na ďalších 12 mesiacov. Kurzy budú neustále pribúdať.[Prečítaj si, aké kurzy momentálne ponúkame a aké pripravujeme]A ktoré online kurzy sú momentálne v ponuke? Máme pre teba pripravenú šťastnú trinástku štrnástku, práve teraz si môžeš vybrať z 13 14 kurzov. Aktuálne ti ponúkame tieto online kurzy: • Webrebel 1: HTML, CSS & JavaScript - prvý kompletný online kurz webdesignu na Slovensku, pomocou ktorého si spravíš svoju prvú webstránku. • Webrebel 2: PHP – online kurz, vďaka ktorému si vytvoríš vlastný e-shop alebo sociálnu sieť v jazyku PHP. Naučíš sa pracovať aj s MySQL databázou. • Webrebel 3: OOP a Laravel - v tomto online kurze sa naučíš objektovo programovať a pracovať s najpopulárnejším PHP frameworkom Laravel. • WordPress pre programátora 1: Témy – v tomto kurze si vytvoríš vlastnú WordPress tému úplne od nuly. • WordPress pre programátora 2: Pluginy – online kurz o programovaní vlastných WordPress pluginov. • Swiftológ 1: jazyk Swift – nauč sa používať jazyk Swift a začni programovať iOS aplikácie. • Swiftológ 2: aplikácia Výroky – v tomto online kurze naprogramuješ vzorovú iOS aplikáciu Výroky. • Visual Design Digital: Photoshop – online kurz o designe vlastnej webstránky vo Photoshope. • Visual Design Digital: úprava fotiek vo Photoshope – kurz na využívanie Photoshopu na tvorbu grafiky a úpravu fotiek. • Microsoft Excel – najobľúbenejší slovenský online kurz Excelu. Kurz, v ktorom sa naučíš tvoriť tabuľky. Po jeho absolvovaní sa už nebudeš báť otvoriť Excel. • Microsoft Word – ovládni najpoužívanejší program na tvorbu dokumentov. • Microsoft PowerPoint – online kurz, v ktorom sa naučíš najpoužívanejší program na tvorbu prezentácií. • Microsoft Outlook – s týmto kurzom zvládneš všetky úskalia tohto najpoužívanejšieho emailového programu. • 100 tipov pre Microsoft Office – online kurz nabitý stovkou tipov pre efektívnejšie používanie Excelu, Wordu, PowerPointu a Outlooku.  Pripravujeme veľa nových kurzov Sledujeme trendy a trh, poučúvame našich študentov online kurzov, a záleží nám na tom, aby sme ti mohli ponúknuť stále niečo nové. V tomto roku pripravujeme hneď niekoľko noviniek. Už onedlho budeš mať k dispozícii nasledovné online kurzy: Visual Design Print – vďaka kurzu si vieš vytvoriť vlastné logo, letáčiky, plagáty a prezentačnú brožúru pre svoj biznis. Design mobilných aplikácií UI/UX – v tomto kurze môžeš svoj nápad na mobilnú appku otestovať ešte pred programovaním. Design webových aplikácií UI/UX – dobrý design aplikácie je základom pre jej efektívny vývoj, v tomto online kurze zistíš, ako na to. Videomaker (Adobe Premiere Pro) – sprav si vlastné video z dovolenky alebo firemnej párty a rozbehni svoj Youtube kanál. Video animator (Adobe After Effects) – chceš mať animované videá, efekty a iné vychytávky ako profesionál? Tak potom tento online kurz je pre teba ten pravý. Videomaker Pro/pre pokročilých – len pre naozajstných fajnšmekerov od profesionálnej techniky produkcie videa a efekty z filmov. Databázy/SQL + NoSQL – kurz zameraný na dáta a prácu v najpoužívanejších databázach. Tento kurz pre teba pripraví Yablko. Základy programovania – nauč sa základy programovania od profíka. To čo sa naučíš v tomto online kurze využiješ v každom programovacom jazyku. Preprocesory (Sass a LESS) – kurz pre Webrebelov, v ktorom sa zdokonalia v efektívnom kódovaní fron-endu. JavaScript Series – veľký online kurz JavaScript a jedného z jeho naj frameworkov (Angular/React/Vue/…) od Yablka. Android Developer – online kurz pre najrozšírenejšiu mobilnú platformu od základov až po hotovú aplikáciu. Kurzy online marketingu Okrem vyššie uvedených online kurzov však máme ďalšie plány. Pripravujeme tiež kurzy na rôzne témy z online marketingu. Uvedomujeme si, že práve toto je oblasť, bez ktorej sa v informačných technológiách nezaobídeš. Chceme, aby si tiež vedel predať a spropagovať svoj nápad, svoju webstránku alebo mobilnú aplikáciu, všetko to, čo sa u nás naučíš. S tým ti určite pomôžu naše pripravované kurzy online marketingu, máš sa na čo tešiť 😉 Všetky info a prihlasovanie do predplatného nájdeš tu. Máš nejaké otázky alebo nejasnosti? Kľudne nám pošli email :) 

Nezmeškaj info o nových kurzoch a špeciálnych ponukách