Späť na blog
Novinky

Prečo sa prihlásiť na Rails Girls?

Skillmea
27.07.2015
4 minúty čítania
Prečo sa prihlásiť na Rails Girls?
Blíži sa dátum tohtoročného Ruby on Rails workshopu Rails Girls Bratislava, ak sa ešte stále rozhoduješ či sa prihlásiť alebo nie, tak máme pre teba pomôcku. Opýtali sme sa našich skvelých lektorov,  prečo by oni odporučili tento workshop.
Rails Girls

Ivana Drábiková:
"Workshop Rails Girls by som odporučila dievčatám, ktoré študujú informatiku alebo podobné technické odbory. Môžu tu spoznať desiatky iných žien so záujmom o programovanie, doplniť si hladinu motivácie, získať nové priateľstvá a vytvoriť krásnu webovú aplikáciu. Dôležité pritom je, že ide o workshop s heslom No Boys Allowed, čiže si budeme rozumieť :D Navyše, workshop organizujú cool ľudia, tak sa máte na čo tešiť ;) Vezmite aj kamošky!"
Ramon Huidobro:
"I think that the Rails Girls workshop is truly special. It has a relaxing, welcoming environment to learn about the wonders of programming. If you're interested in learning programming surrounded by enthusiastic, kind people, check out a Rails Girls workshop nearby."
Tomáš Vestenický:
"Rails Girls je super, pretože sa holky môžu zoznámiť s “cool” programovaním v priateľskom prostredí a zdarma. Nejde o nejaké stereotypné “pivničné” aktivity, kde sa zíde kopa nerdov, ktorí len stále točia o svojom a nikto im nerozumie. Na Rails Girls je hlavný focus na účastníčky, v priestore sa pohybuje kopa priateľských mentorov, ktorí sú ochotní pomôcť, často väčšej skupine dievčat. Takto sa spolu naučia viac, prirodzene sa komunikuje, všetci sa zapájajú a nikto sa nenudí.
Aby som to nejak zhrnul, TOP výhoda Rails Girls sú vedomosti (rozhľad) poskytnuté v ultra-priateľskej atmosfére :)"
Miloš Blaško:
"Internet sa stal neoddeliteľnou súčasťou našich životov a jeho stavebnými blokmi sú práve webové stránky. Aj preto by mal každý z nás rozumieť aspoň základným princípom tvorby webov a webových aplikácií. Rails Girls je skvelá príležitosť, ako sa za jeden deň dostať do obrazu, spoznať nové tváre a naučiť sa niečo fakt užitočné."
Oliver Kriška:
"Odpoveď na tvoju otázku v skratke: https://www.youtube.com/watch?v=mCDkxUbalCw"
Anton Bangratz:
"Rails Girls Bratislava facilitates learning in a great atmosphere where introduction into web programming is done in an easy to understand fashion. The coaches support team work and creativity, trying to make the introduction into the subject simple to understand. I personally know people who attended Rails Girls somewhere in Europe and used the workshop as a stepping stone to embrace programming successfully as a career option and/or hobby. If you ever saw any kind of web page/app and thought "I want to be able to do this, too!", then you should attend Rails Girls and give it a try to start learning."
Martin Lipták:
"Workshop Rails Girls môže hlavne netechnickým účastníkom ukázať, že programovanie nie je žiadna mágia alebo ťažká veda, ale niečo, čo sa dá pochopiť, naučiť a využiť pre zlepšenie života ľudí."
Pilar Huidobro:
"I attended my first Rail Girls workshop because it sounded like a great opportunity to learn about a programming language that I had no idea about. When I went, it was like a party! There were beautiful cupcakes, balloons everywhere and the room was full of cool people from all walks of life - all there because of their interest in code. It just so much fun! I would recommend this workshop to everyone, even if you're not that into computers, because it' so much fun. You go to learn, meet people and get introduced to the awesome world of programming."
Skillmea
🥇 Sme jednotka v online vzdelávaní na Slovensku.
Na našom webe nájdeš viac ako 300 rôznych videokurzov z oblastí ako programovanie, tvorba hier, testovanie softwaru, grafika, UX dizajn, online marketing, MS Office a pod. 
Vyber si kurz, ktorý ťa posunie vpred ⏩

Mohlo by ťa zaujímať

Získaj stáž po absolvovaní nášho kurzu
Novinky
03.10.2014
Skillmea

Získaj stáž po absolvovaní nášho kurzu

 Chceš pracovať na zaujímavých webových projektoch, ktoré majú minimálne celoslovenský potenciál? Pre úspešných absolventov nášho kurzu Web Designer v Košiciach sme pripravili ponuku 1-mesačnej stáže a možnosť pracovať na weboch, ktoré má vo svojom portfóliu lektor kurzu Matúš Marcin.  Nepôjde o žiadne umelo vytvorené úlohy, ale o reálnu prácu priamo s Matúšom, ktorý ťa bude coachovať a získaš tak skvelú príležitosť, ako popri ňom profesionálne vyrásť. Po skončení stáže budeš môcť pokračovať v práci na týchto projektoch, alebo minimálne získaš super referenciu do svojho životopisu.  Z potenciálnych projektov, na ktorých môžeš počas stáže pracovať, môžeme spomenúť napríklad veľký slovenský portál Akciomat, redizajn eshopu Behnaboso.sk a ešte 1 ďalší startup projekt. Všetko sú to reálne zabehnuté alebo ašpirujúce projekty.  Miesto práce by sme dohodli po ukončení kurzu, môžeš však sedieť v kancelárii priamo s Matúšom, v coworkingu Eastcubator, alebo robiť z domu. Pokiaľ máš full-time zamestnanie, vymyslíme spôsob, ako sa časovo zladiť, aby si všetko stíhal(a).  Zaujalo ťa to? Prihlás sa na kurz, odmakaj si ho počas 3 mesiacov a začni svoju novú kariéru.
Ruby on Rails developer WANTED!
Novinky
17.09.2014
Skillmea

Ruby on Rails developer WANTED!

Ahojte, opäť rozširujeme náš tím a hľadáme na dlhodobú spoluprácu šikovného Ruby on Rails developera. V rámci projektu Learn2Code sme dávnejšie spustili sériu profesionálnych workshopov, ktoré budeme ponúkať na samostatnom projekte lektorino.sk. Lektorino je vzdelávacia platforma pre prezenčné a online kurzy. Celá aplikácia je postavená na Ruby on Rails. Čo ti ponúkame: • prácu na zaujímavom medzinárodnom projekte • veľa nových kontaktov • možnosť podieľať sa na výsledkoch projektu • neobmedzený prístup k vzdelávaniu Čo požadujeme: • praktická skúsenosť s Railsami, aspoň 1 reálny projekt • schopnosť rýchlo sa učiť nové veci • precíznosť, dodržiavanie termínov • proaktivita, vlastné návrhy na zlepšenia Ak ťa ponuka zaujala, pošli nám tvoje portfólio na info@https://skillmea.sk, radi s tebou budeme spolupracovať. Tím Learn2Code
Partnerom projektu sa stal cloud hosting Heroku!
Novinky
06.06.2013
Skillmea

Partnerom projektu sa stal cloud hosting Heroku!

Je nám veľkým potešením a cťou oznámiť, že podporovateľom projektu Learn2Code sa stala cloud hostingová služba Heroku.[Image] Jedným z hlavných problémov rozvoja Ruby on Rails je aj fakt, že neexistuje veľa hostingov, ktoré by RoR podporovali. Pokiaľ ale chcete začať s vývojom aplikácií v Ruby on Rails je tu riešenie v podobe špičkového cloud hostingu Heroku. Samotné Heroku je poháňané Ruby on Rails a je vyvíjané už od roku 2007. Bol to jeden z prvých cloud hostngov a funguje na ňom už niekoľko miliónov aplikácií. Heroku poskytuje podporu okrem Ruby aj pre Javu, Node.js, Scalu, Clojure a Python. Je možné využiť veľké množstvo doplnkov, ktorých zoznam je možné nájsť na tejto adrese: https://addons.heroku.com/ Základný účet je na Heroku zadarmo, podľa náročnosti aplikácie je možné použiť niektorý z dostupných tarifov.  Heroku nám okrem hostingu poskytlo aj super darčeky, ktoré budú určite ešte viac motivovať študentov pri vývoji ich aplikácií. Tešíme sa na novú spoluprácu, veríme, že bude úspešná a dlhodobá :)

Nezmeškaj info o nových kurzoch a špeciálnych ponukách